Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Franciszka Ksawera Cabrini, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 grudnia 2024

RADOM

Gołębie opanowały radomską giełdę

środa, 28 czerwca 2017 16:15 / Autor: Weronika Chochoł
Gołębie opanowały radomską giełdę
fot. pixabay.com
Weronika Chochoł

Blisko 1500 tysięcy klientów gromadzi targowisko wystawowo-pokazowe gołębi, ptactwa i drobnego inwentarza, które co dwa tygodnie odbywa się na radomskiej giełdzie rolnej. To jeden ze sposobów przyciągnięcia klientów - nie tylko z regionu radomskiego - na giełdę przy Lubelskiej.

Targowisko działa od połowy maja, a jego celem jest przyciągnięcie miłośników gołębi z całej Polski. Dzięki odbywającej się co dwa tygodnie giełdzie gołębi, Rolno-Spożywczy Rynek Hurtowego ma odrabiać straty poniesione w wyniku zakazu handlu żywym ptactwem, który obowiązywał przez niespełna pół roku. - Postanowiliśmy wyjść na przeciw hodowcom, którzy w czwartki i w soboty przyjeżdżali na pokazy ptactwa, a przy tym odrobić straty na radomskiej giełdzie. - wyjaśnia Sebastian Paszkiel - prezes Rolno-Spożywczego Rynku Hurtowego w Radomiu:

Targowisko otwarte jest w każdą drugą i czwartą niedzielę miesiąca i skupia ponad tysiąc hodowców gołębi i drobnego inwentarza. Handlują nie tylko mieszkańcy Radomia i regionu radomskiego. Na radomską giełdę przyjeżdżają również chociażby z Kielc. Jeszcze przez cały lipiec niedzielny wjazd na giełdę będzie bezpłatny, od sierpnia giełda zacznie na siebie zarabiać:

Pokazy ptactwa ozdobnego i drobnego inwentarza odbywają się w drugą i czwartą niedzielę miesiąca na Radomskiej Giełdzie Rolnej przy ul. Lubelskiej 65. Wjazd na giełdę możliwy jest już od 4:30.

Zakaz handlu żywym ptactwem spowodowany wystąpieniem wirusa ptasiej grypy odbił się niekorzystnie na wynikach radomskiej giełdy. Zarząd cały czas szuka pomysły, by te straty odrobić. Jednak większym problemem przedsiębiorców są wielkopowierzchniowe sklepy, które odbierają klientów handlarzom. Wiele osób rezygnuje z zakupów na giełdzie na rzecz marketów, w których o każdej porze kupić można praktycznie wszystko. Spadki te notowane są od kilku lat i nic nie wskazuje na zmiany. Jednak nie wszyscy wiedzą, że Radomska Giełda Rolna czynna jest przez całą dobę, a przedsiębiorcy prowadzą tam sprzedaż zarówno hurtową, jak i detaliczną. Wyobrażenie zakupów na giełdzie, jako o sobotniej pobudce o godz. 4:00 rano i powrotami z bagażnikiem zapakowanym po brzegi powinno odejść do lamusa. Jak również to, że giełda to tylko i wyłącznie warzywa i owoce. Na Rolno-Spożywczym Rynku Hurtowym spotkać można łącznie stu przedsiębiorców, w tym: producentów owoców i warzyw, mięsa, kwiatów, słodyczy, torebek, nawozów czy środków przemysłowych. Być może zakupy nie są aż tak kompleksowe jak w supermarkecie, jednak możemy mieć pewność co do jakości produktów:

Sprawdziliśmy jaki sposób robienia zakupów preferują radomianie:

Radomska Giełda Rolna mieści się przy ul. Lubelskiej 65. Wjazd jest możliwy po dokonaniu wpłaty.

Sprzedający

  • samochód o ładowności do 2 ton - 30 zł
  • samochód o ładowności do 2 ton z przyczepą - 47 zł
  • samochód o ładowności powyżej 2 ton - 52 zł
  • samochód o ładowności powyżej 2 ton z przyczepą oraz T.I.R - 80 zł

Kupujący:

  • 2 zł dla pojazdów o ładowności do 5 ton
  • 15 zł dla pojazdów o ładowności powyżej 5 ton