Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

RADOM

"Trzeźwy umysł w zdrowym ciele" - konkurs ZDZ

piątek, 08 grudnia 2017 11:28 / Autor: Monika Nowakowska
"Trzeźwy umysł w zdrowym ciele" - konkurs ZDZ
foto: MN/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Rysunkiem i fotografią próbowali przestrzec młodzież przed używkami i zachęcić do aktywnego lub twórczego spędzania wolnego czasu - gimnazjaliści z radomskich szkół wzięli udział w konkursie pod nazwą "Otwieram się na życie, alkohol nie jest mi do tego potrzebny". Na konkurs zorganizowany przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Radomiu wpłynęło kilkadziesiąt prac.

Młodzież rywalizowała w dwóch kategoriach: fotograficznej i plastycznej. Prace były różnorodne i niezwykle pomysłowe, toteż jury nie miało łatwego zadania. Temat, choć wydawał się banalny, wymagał od uczestników kreatywności i polotu.

Ostatecznie, po burzliwych negocjacjach, udało się wybrać te najlepsze. I miejsce w kategorii "fotografia" zajęła Gabriela Maciąg z Niepublicznego Gimnzjum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu:

II miejsce zajęła Adrianna Bąk z PG nr 11, a III oraz wyróżnienie Agnieszka Jastrzębska z PG nr 12.

W kategorii "praca plastyczna" I miejsce otrzymała Małgorzata Wójtowicz z PG nr 4, a II Magdalena Dudzińska z PG nr 5:

Na III miejscu uplasował się Seweryn Piątkowski z PG nr 5, a wyróżnienie dostała Wiktoria Kwiatkowska z Niepublicznego Gimnazjum im. 72 Pułku Piechoty w Radomiu.

Konkurs to element szkolnego programu profilaktycznego dla dzieci i młodzieży pn.: "Trzeźwy umysł w zdrowym ciele" oraz realizowanego w Radomiu "Gminnego Programu Rozwiązywania Problemów Alkoholowych" - mówi wiceprezydent Jerzy Zawodnik:

- I choć spożywanie alkoholu wśród dorosłych radomian niestety rośnie, to wśród młodych spada - chwali wiceprezydent:

Z analiz wielkości spożycia 100% alkoholu w przeliczeniu na jednego mieszkańca - dorośli i dzieci - to ok. 9,4 litra. Według Światowej Organizacji Zdrowia alkohol w Europie znajduje się na drugim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia populacji. Szacuje się, że w Polsce każdego roku z powodu nadużywania alkoholu umiera kilkanaście tysięcy osób.