RADOM
Rafał Czajkowski rozpoczyna kampanię
Kompetencja, doświadczenie, rozwój - na te hasła stawia KWW Rafała Czajkowskiego. W poniedziałek, 17 września odbyła się konwencja, podczas której kandydat na prezydenta przedstawił swoje założenia. Podczas spotkania zaprezentowali się również kandydaci do Rady Miejskiej.
Kandydujemy bo nie podoba nam się styl i jakość sprawowania władzy. Władza musi być prawdomówna, musi umieć dopilnować terminów. Dotrzymywanie słowa i obietnic złożonych mieszkańcom jest najważniejsze - podkreśla Rafał Czajkowski:
Rafał Czajkowski zwraca uwagę na stan budżetu miasta, który jego zdaniem nie wygląda optymistycznie. Podczas spotkania podkreślał o rosnącym zadłużeniu Radomia, któremu obecne władze nie potrafią zaradzić. Kandydat na prezydenta zauważa również, że miasto ma również problem z pozyskiwaniem środków unijnych. - To Radom - nie Płock - powinien być centrum środków pochodzących z Unii Europejskiej. - zauważa.
Rafał Czajkowski ma również sposób na pozyskiwanie inwestorów zza granicy. - Nie pozwolimy na to, że 40 ha gruntów leżało odłogiem - deklaruje kandydat. To przede wszystkim współpraca z przedsiębiorcami, obniżenie podatków, chociażby od transportu. Wprowadzaniem tych zmian mogłaby zająć się Rada Gospodarcza, której rolę - zdaniem Rafała Czajkowskiego - trzeba zwiększyć:
Rafał Czajkowski zauważa również potrzebę przeprowadzenia zmian w radomskiej oświacie. Chodzi przede wszystkim o zmniejszanie liczebności uczniów w klasach, ale również budowanie laboratoriów i umożliwianie uczniom rozwijanie talentów i naukę na najwyższym poziomie. Ważne jest również utworzenie systemów współpracy między szkołami, a uczelniami i przedsiębiorstwami:
Zdaniem Rafała Czajkowskiego wiele do życzenia pozostawiają również tereny rekreacyjne w Radomiu oraz obiekty kultury. Kandydat zwraca uwagę na potrzebę modernizacji terenów na radomskich Borkach, Piotrówce, czy Koniówce, ale także i w lokalnych parkach. Tu deklaruje utworzenie akwenów wodnych oraz nawiązanie współpracy z wędkarzami. Potrzeby zauważalne są nie tylko w terenach rekreacyjnych, ale również w placówkach kultury. - Kultura to nie tylko muszla koncertowa - zauważa kandydat i wymienia miejsca, które wymagają gruntownego remontu: Amfiteatr, Sala Koncertowa Urzędu Miejskiego czy Miejska Biblioteka Publiczna.
Wiele do zrobienia jest również w sferze komunikacji miejskiej. Kandydat szczególną uwagę zwraca na scalenie ścieżek rowerowych, udoskonalenie sieci autobusów oraz wprowadzenie biletów czasowych:
Radom według Rafała Czajkowskiego nie może być obojętny. Obojętny na los osób starszych, jakość powietrza w mieście czy los zwierząt. W ramach polityki prosenioralnej kandydat proponuje m.in utworzenie miejsc całodobowego pobytu dla osób starszych. Jeśli chodzi o jakość powietrza, w ramach kampanii - zamiast ulotek - kandydaci na radnych oraz kandydat na prezydenta zakupili sto sosen, które rozdawać będą jednostkom publicznym. W przyszłości sosnami mają zostać obsadzone miejskie nieużytki - pieniądze na ten cel miałby pochodzić z diet należących się radnym startującym z KWW Rafała Czajkowskiego. Podobnie miałoby być ze schroniskiem dla bezdomnych zwierząt. Już teraz - również zamiast drukowania ulotek - kandydaci wsparli przytulisko.
Podczas konwencji zaprezentowali się również kandydaci do Rady Miejskiej w Radomiu ze wszystkich okręgów.
Z okręgu nr 1 wystartują: Diana Walkiewicz - projektantka, Katarzyna Kucharczyk - nauczyciel, pedagog, Daniel Rutkowski - sportowiec, Milena Frąk - absolwentka klas mundurowych, Agnieszka Stefańska - pielęgniarka, Dominik |Ćwiek - handlowiec, Agata Drabik - sportowiec oraz Piotr Stępień - pracownik samorządowy. - Proponujemy weryfikację istniejących rejonów szkolnych czy zmniejszenie ilości uczniów w klasach. Zależy nam również na bezpieczeństwie w szkołach i wokół nich - mówi Katarzyna Kucharczyk:
Katarzyna Kucharczyk deklaruje starania na rzecz poprawy stanu chodników, zwiększenia liczby miejsc parkingowych czy utrzymania czystości na osiedlach.
Milena Frąk jest najmłodszą kandydatką do Rady Miejskiej z komitetu Rafała Czajkowskiego. Kandydatka podkreśla, że w przeciwieństwie do swoich rówieśników chce studiować i pracować w Radomiu. Jednocześnie pyta, dlaczego Radom nie jest atrakcyjny dla młodych?
Z okręgu nr 2 wystartuje m.in Jan Pszczoła. - Rafał Czajkowski jest człowiekiem wrażliwym na potrzeby ludzi. Jako jedyny sekretarz miasta rozwiązywał sto procent problemów bez zahamowań:
Z okręgu nr 3 o mandat radnego starać się będą: Michał Wójcik - radca prawny, Rafał Czajkowski, Paweł Piwowarczyk - funkcjonariusz Straży Miejskiej, Beata Nowak - nauczycielka, Patryk Rogacki - technik mechanik, Emilia Rybińska - urzędnik, Martyna Jaroszek - przedsiębiorca, Alicja Wojciechowska-Iwańczuk - członek Bractwa Kurkowego. Michał Wójcik podkreśla, że kocha Radom i z tym miastem wiąże przyszłość, a do Rady startuje, ponieważ do tej pory okręg trzeci był zapomniany:
Wśród reprezentantów okręgu nr 4 znalazł się Karol Gliński - przedsiębiorca, społecznik, Rycerz Kolumba.
- Mam dość patrzenia na to, jak włodarze zapominają o lokalnym biznesie. Do rady stratuję po raz pierwszy by rozwiązywać problemy dotykające lokalnych przedsiębiorców - również mnie - powiedział podczas konwencji:
Z okręgu nr 4 wystartują również: Jerzy Stobiecki - nauczyciel, Dariusz Sołśnia - nauczyciel, Mariusz Warchoł - energetyk, Jacek Małysa - emerytowany policjant, Małgorzata Jędra, Katarzyna Różycka oraz Dorota Wasilewska.
Okręg piąty reprezentują: Alicja Cichawa, Andrzej Drachal - sportowiec, przedsiębiorca, trener, Joanna Pawłowska - księgowa, Edyta Sosnowska - przedsiębiorca, Piotr Kucharczyk - wieloletni samorządowiec, Daria Stępień - emerytowana pielęgniarka oraz Grzegorz Figura - informatyk. - Na co dzień zatrudniam ludzi, pracuję z ludźmi, widuję się z nimi. Chcę rozwiązywać ich najdrobniejsze problemy. Radny potrzebny jest ludziom na co dzień, nie tylko od sesji do sesji - mówi Alicja Cichawa - przedsiębiorca z Radomia:
Podczas konwencji zaprezentowany został również oficjalny spot wyborczy Rafała Czajkowskiego.
Rafał Czajkowski jest radomianinem, ma 44 lata, jest absolwentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego na Wydziale Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji. Przez ostatnich jedenaście lat pełnił funkcję sekretarza miasta. Jest przewodniczącym stowarzyszenia Bezpieczne Miasto oraz ambasadorem osób chorych na stwardnienie rozsiane.
https://radioplus.com.pl/index.php/radom/32856-rafal-czajkowski-rozpoczyna-kampanie#sigProGalleria2cc30255a4