Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

RADOM

Rozmawiajmy ze światem (o nowotworze)

wtorek, 21 maj 2019 14:10 / Autor: Weronika Chochoł
Rozmawiajmy ze światem (o nowotworze)
fot. www.huntregional.org
Weronika Chochoł

„Myśli Światłem Prowadzone” rozpoczynają stały cykl spotkań w ramach projektu "Rozmawiajmy ze światem" organizowanego przez Federację Stowarzyszeń "Amazonki". Celem spotkań jest integracja społeczeństwa z pacjentami onkologicznymi. Pierwsze spotkanie już w najbliższą sobotę, 25 maja.

Ideą tych spotkań jest zdjęcie nadmiaru ciężaru z chorowania onkologicznego. Nadmiar ten to mity i stereotypy narosłe przez lata i utrwalone różnymi przekazami. Chodzi o to, aby poznać lepiej siebie nawzajem, ale również dowiedzieć się więcej na temat chorób nowotworowych. Spotkanie skierowane jest do wszystkich - osoby chore i ich bliskich, osoby, które chcą dowiedzieć się więcej na temat choroby, najnowszych sposobów leczenia i radzenia sobie z nią. - Mam nadzieję, że uda nam się rozpracować wszystkie te problemy, jakie są pomiędzy pacjentem, a społeczeństwem - wyjaśnia Alina Lament - przedstawicielka Federacji Stowarzyszeń "Amazonki":

Wydarzenie składać się będzie z trzech bloków. Pierwszy z nich zatytułowany "Twórczość sposobem na..." będzie miał na celu przekonanie słuchaczy, że aktywność nie jest zachętą tylko dla zdrowia, ale również zauważenia i inwestowania w osoby chore na raka. Będzie możliwość spotkania z autorką książki "Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" - Agnieszką Witkowicz-Matolicz i bohaterką książki Aleksandrą Wiederek-Barańską. W panelu udział wezmą również: Zbigniew Gajzel - reżyser i Marzenna Lewandowska - bohaterka filmu "Kocham życie". - My żyjemy, tworzymy, chcemy być aktywni, produktywni i dostrzegani. Chcemy pokazać, że nie siedzimy w kącie, nie odliczamy tych statystycznych pięciu lat, tylko chcemy łamać stereotypy i łamiemy je - mówi Alina Lament:

Drugi blok - "Wsparcie" będzie składał się z prelekcji i prezentacji multimedialnych zaproszonych gości:

W bloku trzecim zaplanowana jest projekcja wspomnianego filmu "Kocham życie" i podsumowanie spotkania.

Podczas wydarzenia będzie można również kupić książkę "Niezwykłe dziewczyny. Rak nie odebrał im marzeń" z autografami. Sprzedawana będzie również książka "W życiu szczęście trzeba mieć", z której dochód przeznaczony zostanie na wsparcie radomskiego hospicjum im. Królowej Apostołów. W przerwie kawowej przeprowadzona będzie także aukcja obrazów namalowanych przez Amazonki.

Tytuł spotkania to "Porozmawiajmy ze światem". - Świat potrzebuje rozmowy, może nawet za nią tęskni - dodaje Alina Lament z Federacji Stowarzyszeń "Amazonki":

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale ilość miejsc - ograniczona. Obowiązują bezpłatne wejściówki, które odebrać można (po wcześniejszym zapisaniu się) w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej "Elektrownia". Zapisy prowadzone są telefonicznie pod numerem: 517-622-819 oraz mailowo pod adresem: rozmawiajmyzeswiatem.radom@gmail.com

Spotkanie w sobotę, 25 maja o godz. 12.30 w radomskiej "Elektrowni". Początek o godz. 12.30. Więcej o wydarzeniu, pomyśle na jego zorganizowanie i przeżywaniu choroby w Radiu Plus Radom opowiedziała Alina Lament - przedstawicielka Federacji Stowarzyszeń "Amazonki". Rozmawiała Weronika Chochoł: 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje Radio Plus Radom.