RADOM
Są chętni na historyczny budynek "Łucznika"
Coraz bliżej budowy pomieszczeń biurowych w historycznym obiekcie Łucznika w Radomiu. Agencja Rozwoju Przemysłu podpisała z Polską Grupą Zbrojeniową list intencyjny w sprawie wynajmu powierzchni biurowej w Fabryce Broni "Łucznik" w Radomiu. W czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy projektu budowlanego.
Zgodnie z harmonogramem jeszcze w czerwcu rozpoczną się pierwsze prace rozbiórkowe i przygotowawcze (m.in. wyburzenie budynku dawnej hartowni). W czerwcu zostanie ogłoszony przetarg na wybór wykonawcy projektu budowlanego. Koniec inwestycji planowany jest na pierwszy kwartał 2022 roku. W zrewitalizowanym budynku powstanie ponad 14 tys m2 powierzchni biurowej i prawie 4 tys. m2 powierzchni handlowo-usługowej oraz dwa dziedzińce użytkowe o powierzchni 1.800 m2 każdy. Po rewitalizacji budynku jego łączna powierzchnia wyniesie 29,4 tys m2. Pozwoli to na stworzenie nawet 2 tysięcy stanowisk pracy w firmach sektora nowoczesnych usług biznesowych.
- Inwestycja w Fabryce Broni w Radomiu, nada budynkowi nową funkcję gospodarczą, odpowiadającą potrzebom sektora nowoczesnych usług biznesowych: parter zostanie przeznaczony na usługi, natomiast pozostała część ma być zagospodarowana na powierzchnie biurowe. Dzięki tej inwestycji przemysłowe serce Radomia stanie się jego biznesowym centrum - powiedział Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.
Dodajmy, że porozumienie zakłada między innymi przygotowanie przez ARP powierzchni zgodnie z ustalonym planem oraz jej najem przez PGZ. Obejmuje także wspólną deklarację spółek dotyczącą innych inwestycji biurowych lub biurowo-wystawienniczych na nieruchomości znajdującej się w rejonie ulic Warszawskiej, Witosa, Rataja w Radomiu. ARP od 2 lat zabiega o możliwość zakupu od miasta działek w tym rejonie w celu wybudowania parku przemysłowego. Lokalizacją tą zainteresowana jest także PGZ., a podpisane porozumienie otwiera drogę do wielu wariantów inwestycyjnych w ramach tej współpracy.
- Rozpoczęty w Radomiu Projekt Fabryka jest systematycznie realizowany. Opracowaliśmy już koncepcję projektową i program funkcjonalno-użytkowy, a jesienią ubiegłego roku złożyliśmy do miasta wniosek o wydanie warunków zabudowy. Po jego uzyskaniu będziemy mogli przystąpić do wyboru wykonawcy projektu budowlanego. Tutaj szczególnie zależy nam na czasie nie tylko dlatego, że zgłasza się do nas coraz więcej zainteresowanych skorzystaniem z nowej przestrzeni, ale także z powodu symbolicznego i pionierskiego znaczenia Radomia dla całego programu. Jestem przekonany, że ta inwestycja przyniesie miastu wiele korzyści, zapewniając nowe miejsca pracy i rozwój lokalnego biznesu - powiedział Dariusz Śliwowski.
Rewitalizacja budynku Fabryki Broni „Łucznik” w Radomiu jest elementem realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu S.A. Programu Fabryka. Celem tego programu jest gospodarcza aktywizacja miast małych i średnich, poprzez stworzenie warunków rozwoju dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych oraz centrów usług wspólnych dla spółek Skarbu Państwa, przez udostępnianie im powierzchni biurowo-komercyjnych. Program został zainaugurowany w czerwcu 2018 roku w Radomiu. Do tej pory przystąpiły do niego jeszcze Elbląg, Zamość, Mielec i Stalowa Wola.
https://radioplus.com.pl/index.php/radom/38512-sa-chetni-na-historyczny-budynek-lucznika#sigProGalleriafe8edd958e