RADOM
Radomskie szkoły chcą nauczania hybrydowego
Dwa radomskie licea ogólnokształcące złożyły wniosek o wprowadzenie nauczania hybrydowego już od początku roku szkolnego. Chodzi o I LO im. Kopernika i IV LO im. Chałubińskiego. Chętnych na taką formę prowadzenia zajęć jest więcej.
Od 1 września uczniowie mają wrócić do nauczania stacjonarnego. W uzasadnionych przypadkach, po uzyskaniu opinii służb sanitarnych, edukacja może odbywać się w formie hybrydowej (mieszanej) lub zdalnej.
Na niespełna tydzień przez rozpoczęciem roku szkolnego dwa radomskie licea ogólnokształcące złożyły wniosek o wprowadzenie nauczania hybrydowego już od pierwszych dni nauki.
- Czekamy na opinię sanepidu, jeśli chodzi o hybrydową formę prowadzenia zajęć w I LO i IV LO – powiedziała wiceprezydent Katarzyna Kalinowska.
Chętnych szkół na prowadzenie nauki w sposób hybrydowy jest więcej.
- Na naradzie, która odbyła się z dyrektorami szkół, taką potrzebę zgłaszali również dyrektorzy innych dużych szkół. Do nas wpłynęły skany wysłane z I i IV LO. Na naradzie, ze strony sanepidu, padło zapewnienie, że pisma będą rozpatrywane szybko, żeby od 2 września, już po uzyskaniu decyzji, mogło być realizowane nauczanie hybrydowe – mówiła wiceprezydent.
W ramach nauczania hybrydowego klasa jest dzielona na pół. W jednym tygodniu część przychodzi fizycznie do szkoły, a druga połowa uczy się z domu, za pośrednictwem internetu, a w kolejnym tygodniu następuje zmiana.
Zmiany dotyczą również rozpoczęcia roku szkolnego. 1 września bezpośrednio w placówkach oświatowych spotkają się tylko uczniowie, którzy zmieniają wychowawcę.
- Będą to klasy pierwsze i czwarte w szkołach podstawowych i pierwsze w szkołach średnich – tłumaczy wiceprezydent Kalinowska.
Od 1 września naukę w radomskich szkołach i przedszkolach rozpocznie ponad 35 tysięcy uczniów.