RADOM
W radomskich szkołach najmłodsi uczniowie uczą się w trybie hybrydowym
Od poniedziałku, 15 marca, uczniowie klas I-III szkół podstawowych w województwie mazowieckim mają zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym. Jest to związane z trzecią falą koronawirusa oraz lockdownem, który został wprowadzony na Mazowszu.
Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało, że od 15 marca uczniowie klas I-III szkół podstawowych z województwa mazowieckiego będą mieć zajęcia prowadzone w trybie hybrydowym. Natomiast dzieci i młodzież ze starszych klas nadal będą uczyć się zdalnie. Dyrektor szkoły jest zobowiązany do tego, aby zorganizować naukę stosując następujące zasady: nie więcej niż 50 procent uczniów ma zajęcia w budynku szkoły; co najmniej 50 proc. uczniów ma lekcje zdalnie.
- Każdy dyrektor najlepiej zna specyfikę swojej szkoły, dlatego nie wskazujemy, ile dni jedna grupa uczniów powinna być w szkole, a ile dni druga. To decyzja dyrektora, który ustali harmonogram prowadzenia zajęć, biorąc pod uwagę – w miarę możliwości – równomierne i naprzemienne rozdzielenie nauki na tryb zdalny i stacjonarny - czytamy w komunikacie na stronie ministerstwa.
- Postanowiliśmy, że będzie to jeden tydzień zdalnie, a jeden stacjonarnie. Podzieliliśmy klasy i w tym tygodniu w szkole przebywają trzy klasy "a" i jedna "c", czyli 1a, 2a, 3a i 3c. Pierwsza i druga klasa chodzi na pierwszą zmianę natomiast klasy trzecie - na drugą. Dzieci praktycznie mogą się ze sobą nie widzieć. Wchodzą różnymi wejściami, mają inne szatnie, toalety i sale. Przerwy są o różnych porach. Staramy się, aby te klasy były odizolowane od siebie - mówił Marek Sternalski, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej numer 2 im. Hansa Christiana Andersena w Radomiu.
Zajęcie w trybie hybrydowym dla uczniów klas I-III szkół podstawowych w województwie mazowieckim mają trwać do 28 marca.