Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Franciszka Ksawera Cabrini, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 grudnia 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 238.

RADOM

700 ofert pracy czeka na mieszkańców Radomia i powiatu

poniedziałek, 13 grudnia 2021 13:41 / Autor:
700 ofert pracy czeka na mieszkańców Radomia i powiatu
Fot. Pixabay

W listopadzie pojawiło się aż 700 nowych ofert pracy w Radomiu i powiecie radomskim. To najwięcej od początku 2021 roku. 

W listopadzie pracodawcy zgłosili 707 miejsc pracy i ani jednego zamiaru zwolnienia pracowników.

W Radomiu poszukują przede wszystkim pracowników spożywczego przemysłu przetwórczego, kurierów oraz kierowców.

W rejestrach Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu w listopadzie 2021 roku pojawiło się 45 ofert dla operatorów urządzeń do przetwórstwa drobiu, 75 ofert dla robotników pomocniczych w przemyśle przetwórczym i 35 dla rozbieraczy-wykrywaczy.

Poszukiwani są również pakowacze, operatorzy obrabiarek sterowanych numerycznie. Wolne miejsca są także w branży budowlanej, kosmetyczno-fryzjerskiej, medycznej i cukierniczej. Pojawiły się też pojedyncze oferty pracy dla informatyków, automatyków i dziennikarzy.

Z kolei w powiecie radomskim największe zapotrzebowanie jest w branży budowlanej. Poszukiwani są ślusarze, betoniarze, dekarze, elektrycy i elektromonterzy. Jest także zapotrzebowanie na pracowników socjalnych, opiekunów i sprzedawców.

- Obserwujemy jak bardzo w ostatnim czasie zmienia się charakterystyka radomskiego rynku pracy. Pracodawcy w samym tylko listopadzie złożyli ponad 700 ofert pracy, a przypomnę, że w poprzednich miesiącach liczba ta oscylowała między 400 a 500 – mówi dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu Sebastian Murawski.

- Spadek bezrobocia jest dużo wolniejszy niż liczba wolnych miejsc pracy. Świadczy to o tym, że radomski rynek pracy zmienia się w rynek pracownika. Obecnie największy wpływ ma na to branża budowlana. Bum inwestycyjny sprawia, że rośnie zapotrzebowanie na ślusarzy, betoniarzy, dekarzy, elektryków, elektromonterów - mówi Sebastian Murawski. 

Stopa bezrobocia wg danych GUS - stan na koniec października 2021 r.

Polska - 5,5% (spadek o 0,1%),

województwo Mazowieckie - 4,6% (spadek o 0,2%),

powiat radomski – 15,4% - (spadek o 0,3%),

miasto Radom - 10,4 % - (spadek o 0,2%).