Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Niedziela, 24 listopada 2024

RADOM

Rehabilitacja dziecięca oficjalnie otwarta

piątek, 16 grudnia 2022 14:58 / Autor: Michał Kaczor
Rehabilitacja dziecięca oficjalnie otwarta
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu oficjalnie otwarty został Zespół Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci. Pierwsi pacjenci trafią tam w styczniu.

Zakład Rehabilitacji Dziennej dla Dzieci to długo wyczekiwana inwestycja. Samorząd województwa mazowieckiego przeznaczył na nią prawie 14,5 mln zł.

- Zdewastowany budynek byłego sanepidu został przekształcony w oddział dzienny rehabilitacji. Dodatkowo mamy też archiwum szpitalne i dział techniczny. Bardzo się cieszę, bo obiekt jest przepiękny i znakomicie wyposażony - mówi marszałek Adam Struzik.

Inwestycja polegała na wykonaniu robót związanych z zagospodarowaniem terenu, przebudową budynku i dostosowaniem go do potrzeb zakładu rehabilitacji dla dzieci.

- Bardzo cieszy mnie oddanie rehabilitacji, bo mocno o nią walczyliśmy. To poziom światowy i mam nadzieję, że pracownicy będą mieli w końcu godne warunki do pracy - dodaje wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Bożenna Pacholczak, prezes Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu podkreśla, że inwestycja poprawi także komfort leczenia pacjentów.

- Przekrój dzieci jest duży - od noworodków do 18 lat. Przez 30 lat funkcjonowała poradnia rehabilitacyjna i wreszcie mamy docelową lokalizację - mówi.

Kierownikiem zakładu jest Joanna Naumowicz, specjalista rehabilitacji medycznej i pediatra.

- Wiele dzieci potrzebuje rehabilitacji, a w dzisiejszych czasach rośnie świadomość, co do rehabilitacji i w związku z tym rosną potrzeby - mówi Joanna Naumowicz.

Został także zakupiony sprzęt, w tym stoły rehabilitacyjne, urządzenia do elektroterapii i laseroterapii, wanny do masażu wirowego kończyn górnych i dolnych, urządzenie do masażu wibracyjnego z obiegiem zamkniętym, ultrasonograf, aparat do ultradźwięków z bezobsługową głowicą, aparat do fizjoterapii SIS, rotor Thera z biofeedbackiem, platformę stabilometryczną z oprogramowaniem VAST, pomoce logopedyczne, dydaktyczne, rehabilitacyjne i terapeutyczne, a także multimedialne programy logopedyczne i programy do terapii dzieci ze spektrum autyzmu.