RADOM
Małe dziecko w systemie edukacji i wsparcia
Małe dziecko w systemie edukacji i wsparcia - to temat konferencji, która odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych w Radomiu. W wykładach i warsztatach wzięli udział dyrektorzy, nauczyciele, terapeuci, rodzice i studenci.
Konferencję zorganizował Uniwersytet Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu, Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 3 w Radomiu, UM Radom oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty.
Celem konferencji była prezentacja zasobów edukacyjnych i obszaru wsparcia dla rodziców i dzieci w wieku 0-6 z terenu miasta Radomia. Współczesne podejście do edukacji przedszkolnej, przegląd najczęstszych problemów wieku dziecięcego, zakresu pomocy małemu dziecku i jego rodzicowi, realizowanych przez Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczną, rozpowszechnianie wiedzy z zakresu dostępności specjalistów pracujących z małym dzieckiem z obszaru psychologii, logopedii i pedagogiki, ich przygotowania do pracy z dziećmi - wylicza Marzena Radulska- Olifirowicz dyrektor Poradni nr 3.
W Konferencji wzięła udział Katarzyna Kalinowska wiceprezydent Radomia
Konferencja była też okazją do zaprezentowania ścieżki kształcenia, promocji kierunków studiów realizowanych w Katedrze Pedagogiki i Psychologii UTH - mówi Elżbieta Sałata prorektor UTH w Radomiu.
W spotkaniu licznie uczestniczyli dyrektorzy radomskich przedszkoli. Wśród nich Monika Koczańska dyrektor PP nr 24 z Oddziałami Integracyjnymi im. Janusza Korczaka w Radomiu
Konferencja była podzielona na dwie części wykładową i warsztatową. Część warsztatowa obejmowała takie tematy, jak: Terapia poznawczo-behawioralna (opis metody i jej wykorzystanie w pracy z małym dzieckiem), Arteterapia i bajkoterapia (jako metody wspierające komunikację u dzieci), Seksualność u dzieci (etapy rozwoju, najczęstsze problemy i metody radzenia sobie z nimi).