Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Cecylia, dziewica i męczennica
Dziś jest: Piątek, 22 listopada 2024

RADOM

Masz głos. Wykorzystaj to!

piątek, 16 stycznia 2015 13:14 / Autor: Radosław Mizera
Masz głos. Wykorzystaj to!
Radosław Mizera

Do połowy lutego każdy będzie mógł przedstawić swoje uwagi i sugestie do wstępnej koncepcji przebudowy Placu Jagiellońskiego w Radomiu. Wiceprezydent Konrad Frysztak, który we władzach miasta odpowiada za inwestycje, przedstawił dziś przygotowaną przez firmę Embi Architektura wstępną koncepcję Placu Jagiellońskiego.

Jak mówi, ciekawym jej elementem jest bardzo nowoczesna fontanna, na skalę europejską, umożliwiająca pokazy filmów. Koncepcja uwzględnia także m.in. podziemny parking na 200 samochodów z dwoma wjazdami oraz parking dla autokarów na tyłach teatru, od strony ulicy Pileckiego. Po przebudowie plac byłby jeszcze większy, bo część okalających go ulic zostałby zamknięta.
- Założeniem konsultacji jest wsłuchanie się w opinię, propozycje i uwagi mieszkańców co do sposobu zagospodarowania Placu Jagiellońskiego. To możliwość uzyskania odpowiedzi, jakie są oczekiwania co do tej bardzo ważnej części miasta wszystkich zainteresowanych - powiedział wiceprezydent Konrad Frysztak.
Konsultacje społeczne dotyczące tego tematu potrwają od 30 stycznia do 14 lutego. Zorganizowane zostaną dwa spotkania w Urzędzie Miejskim (ul. Kilińskiego 30, sala 114): 5 lutego od godz. 16.00 - spotkanie z przedstawicielami branżowych instytucji zainteresowanych tematyką zagospodarowania placu Jagiellońskiego oraz 6 lutego od godz. 16.00 - otwarte spotkanie z mieszkańcami. Między 2 a 14 lutego planowane są także konsultacje poza urzędem, w punktach zewnętrznych na terenie miasta.
Opinie i uwagi mieszkańców będą przyjmowane, jak zwykle, w formie papierowej w stałych punktach: Biuro Rady Miejskiej, Centrum Komunikacji Społecznej, Biuro Obsługi Mieszkańca, Centrum Organizacji Pozarządowych. Można będzie także skorzystać z formy elektronicznej - poprzez nadsyłanie uwag na adres: konsultacje@umradom.pl lub poprzez wypełnienie formularza internetowego na stronie www.radom.pl/konsultacje. Uwagi mieszkańców trafią do merytorycznego zespołu, który opracuje wnioski z nich wynikające.