Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Boże Narodzenie
Dziś jest: Środa, 25 grudnia 2024

RADOM

Są pieniądze na kształcenie pracowników

środa, 25 października 2023 10:47 / Autor: Elżbieta Warchoł
Są pieniądze na kształcenie pracowników
foto: pixabay/jarmoluk
Elżbieta Warchoł

Do 27 października 2023 roku pracodawcy mogą skladać wnioski o dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego kursów czy studiów podyplomowych osób pracujących.

O środki z Krajowego Funduszu Szkoleniowego może wystąpić każdy pracodawca, zatrudniający co najmniej jednego pracownika na podstawie umowy o pracę. Jeśli pracodawca składa wniosek o sfinansowanie szkolenia, musi się ono rozpocząć do końca grudnia 2023 r. (w szczególnych uzasadnionych przypadkach do 29 lutego 2024 r.) Jeśli wniosek dotyczy dofinansowania do studiów podyplomowych, trzeba je rozpocząć do końca lutego 2024 r.

Wniosek, regulamin oraz kartę oceny znajdziemy w zakładce Dokumenty do pobrania.

Ile można otrzymać? 100 % kosztów kształcenia (mikroprzedsiębiorcy, zatrudniający do 10 osób), 80 % kosztów kształcenia (pozostali pracodawcy). Maksymalnie 300 % przeciętnego wynagrodzenia w danym roku na jedną osobę.

Wypełniony wniosek należy złożyć w kancelarii Powiatowego Urzędzie Pracy w Radomiu (parter) lub przeslać na adres: kancelaria@pupradom.pl

Priorytety rezerwy KFS w 2023 r.:

Wsparcie kształcenia ustawicznego pracowników Centrów Integracji Społecznej, Klubów Integracji Społecznej, Warsztatów Terapii Zajęciowej, Zakładów Aktywności Zawodowej, członków lub pracowników spółdzielni socjalnych oraz pracowników zatrudnionych w podmiotach posiadających status przedsiębiorstwa społecznego wskazanych na liście/rejestrze przedsiębiorstw społecznych prowadzonym przez MRiPS.
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.
Wsparcie kształcenia ustawicznego w obszarach/branżach kluczowych dla rozwoju powiatu/województwa wskazanych w dokumentach strategicznych/planach rozwoju.
Wsparcie kształcenia ustawicznego instruktorów praktycznej nauki zawodu bądź osób mających zamiar podjęcia się tego zajęcia, opiekunów praktyk zawodowych i opiekunów stażu uczniowskiego oraz szkoleń branżowych dla nauczycieli kształcenia zawodowego.
Wsparcie kształcenia ustawicznego osób, które mogą udokumentować wykonywanie przez co najmniej 15 lat prac w szczególnych warunkach lub o szczególnym charakterze, a którym nie przysługuje prawo do emerytury pomostowej.

Jeśli w treści priorytetu wskazano pracownika, skorzystać z niego może również pracodawca. W 2022 roku z Krajowego Funduszu Szkoleniowego skorzystały w Powiatowym Urzędzie Pracy w Radomiu 852 osoby, zarówno pracodawcy jak i pracownicy. Wszystko o Krajowym Funduszu Szkoleniowym na kanale YOUTUBE Powiatowego Urzędu Pracy w Radomiu.

Tag: