RADOM
Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski dla Jana Rejczaka
Jan Rejczak w gronie osób odznaczonych przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył odznaczenia państwowe osobom zasłużonym w służbie państwu i społeczeństwu. Uroczystość z okazji Święta Niepodległości odbyła się w Belwederze.
Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju działalności państwowej i publicznej odznaczony został Jan Rejczak.
Jan Rejczak urodził się w 1946 roku w Radomiu. Absolwent Liceum Ogólnokształcącego im. dr. Tytusa Chałubińskiego w Radomiu. W latach 1963-1970 studiował na Wydziale Mechaniki Precyzyjnej Politechniki Warszawskiej. Po studiach wrócił do rodzinnego miasta i podjął pracę konstruktora technologa w Zakładach Metalowych. Od 1973 roku przez wiele lat pracował jako nauczyciel akademicki w Wyższej Szkole Inżynierskiej i Politechnice Radomskiej. Po wydarzeniach w czerwcu 1976 roku organizował pomoc dla ofiar represji. Znalazł się wśród założycieli NSZZ Solidarność Ziemia Radomska. Od 1981 roku był wiceprzewodniczącym zarządu regionu oraz delegatem na zjazdy krajowe związku. Uczestniczył w 49-dniowym strajku w WSI w Radomiu. Internowany w czasie stanu wojennego, uczestniczył w Prymasowskiej Radzie Społecznej. W latach 1990-2004 radny w Radomiu, 1994-1998 przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu. Od 2006 radny województwa mazowieckiego. Poseł na Sejm RP III kadencji, w 2001 przewodniczący Sejmowej Komisji Administracji i Spraw Wewnętrznych. W latach 1998-2002 członek Krajowej Rady Katolików Świeckich. Członek założyciel Klubu Inteligencji Katolickiej w Radomiu. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (2011), Krzyżem Wolności i Solidarności (2012) oraz Odznaką Honorową "Działacza opozycji antykomunistycznej i osoby represjonowanej z powodów politycznych" (2016).