RADOM
Młodzi chcą być kolejarzami
W całej Polsce jest 51 szkół, które kształcą głównie w kierunku technik transportu kolejowego. Uczniowie zdobywają praktyczne umiejętności podczas zajęć zawodowych a najlepsi z nich mogą liczyć na comiesięczne stypendia.
To co wydawało się niemożliwie jeszcze 10-15 lat temu, dzisiaj staje się faktem. Młodzież garnie się do zawodów kolejowych. Dlaczego?
PKP Polskie Linie Kolejowe mają podpisane umowy o współpracy z ponad 50 szkołami, które kształcą przyszłych kolejarzy. O czym świadczą te liczby? O tym Małgorzata Aleksandrow z PKP PLK:
Andrzej Sitarski na kolei przepracował 45 lat.
Krzysztof Pióro, dyrektor Zakładu Linii Kolejowej w Skarżysku-Kamiennej:
Dodajmy, że w poniedziałek, w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, obchodziliśmy Dzień Kolejarza. Z tej racji odbyło się okolicznościowe spotkanie na terenie Sekcji Eksploatacji Zakładu Linii Kolejowych w Radomiu. Katarzyna Kołodziejska, dyrektor Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Radomiu:
Dodajmy, że uczniowie z ponad 50 szkół zawodowych w Polsce kształcą się na kierunkach takich jak: technik transportu kolejowego, technik automatyk sterowania ruchem kolejowym, technik teleinformatyk oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego.
https://radioplus.com.pl/index.php/radom/78686-mlodzi-chca-byc-kolejarzami#sigProGalleria60dc893713