REGION
Nieważna legitymacja=mandat
wtorek, 29 września 2015 09:24 / Autor: Weronika Chochoł
fot. naukawpolsce.pap.pl

Weronika Chochoł
Tylko do końca września w pociągach "Kolei Mazowieckich" obowiązuje stary model legitymacji szkolnej. Od pierwszego października legitymacje uczniów wszystkich typów szkół, na których nie będzie numeru PESEL będą nieważne.
Od początku roku na legitymacjach szkolnych obok umieszczanych dotychczas informacji, pojawić miał się także PESEL. Od tego czasu do 31 maja 2015 r. "Koleje Mazowieckie" prowadziły akcję informacyjną:
- kierownicy pociągów, kontrolerzy, kasjerzy odstępowali od wystawiania wezwań do zapłaty, zamiast tego informując uczniów o nowym obowiązku;
- informacja o obowiązku dopisania numeru PESEL została zamieszczona na stronie internetowej spółki KM oraz w gablotach informacyjnych, ponadto spółka wystąpiła do Urzędu Transportu Kolejowego z propozycją rozpowszechnienia stosownej informacji za pośrednictwem strony internetowej UTK
- spółka wystosowała do szkół podstawowych, gimnazjów i liceów na Mazowszu pisma przypominające o obowiązku uzupełnienia legitymacji uczniowskich o numer PESEL.
W trakcie kontroli prowadzonych od 1 czerwca okazało się, że instytucje zobowiązane do dopełnienia obowiązku wynikającego z rozporządzenia MEN w dalszym ciągu nie dopełniły go. W związku z tym spółka „Koleje Mazowieckie KM” przedłużyła akcję informacyjną do 30 września.
Przypominamy, legitymacja nieposiadająca dopisanego numeru PESEL jest legitymacją nieważną.
CZYTAJ DALEJ
Pamiątkowa tablica w Mniszkowie
07 maj 2026, 08:24
W Opocznie przybędzie kwiatów
05 maj 2026, 17:37
Rozpoczęły się matury
04 maj 2026, 16:22
Bonjour Końskie!
29 kwietnia 2026, 19:16
Liceum, technikum, a może szkoła branżowa?
28 kwietnia 2026, 17:56
Przedmioty z PRL na wystawie w muzeum
28 kwietnia 2026, 17:45
Kiedy jedzenie staje się wyzwaniem
28 kwietnia 2026, 08:46
W jednym miejscu oferty szkół, uczelni i pracodawców
27 kwietnia 2026, 16:02
Strzelcy zapraszają na szkolenia
24 kwietnia 2026, 17:46
Coraz bliżej dworca na stacji Opoczno Południe
24 kwietnia 2026, 15:13
Otwarcie WTZ w Stoku
23 kwietnia 2026, 17:52
Szukają gorących wód w gminie Radoszyce
23 kwietnia 2026, 15:30
NAJNOWSZE
1
Pamiątkowa tablica w Mniszkowie
2
Enea sponsorem tytularnym Hali RCS
3
Pałac w Białaczowie po remoncie
4
W Opocznie przybędzie kwiatów
5
Matematyka już za nimi...
6
Wyrwaliśmy murom zęby krat! - Startuje 33. Ogól...
7
Strażakiem się jest, a nie bywa!
8
Jarosław Rabenda pokieruje radomskim teatrem!




