Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Franciszka Ksawera Cabrini, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Niedziela, 22 grudnia 2024

REGION

Gdzie się kąpać w Radomiu i regionie? Publikujemy listę kąpielisk

poniedziałek, 06 lipca 2020 15:13 / Autor: Weronika Chochoł
Gdzie się kąpać w Radomiu i regionie? Publikujemy listę kąpielisk
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom (zdjęcie ilustracyjne)
Weronika Chochoł

6 kąpielisk w subregionie radomskim oraz 5 na północy województwa świętokrzyskiego dopuścił Główny Inspektorat Sanitarny do użytku plażowiczów. 

Subregion radomski:

Dopuszczone do kąpieli jest Kąpielisko Miejskie w Białobrzegach. Sezon kąpielowy potrwa tam od 27 czerwca do 23 sierpnia. Do końca sierpnia dla miłośników kąpieli otwarte jest Jezioro Kozienickie. Do końca wakacji kąpać się można również na kąpielisku Staw Górny w Pionkach, w zalewie w Zwoleniu, kąpielisku na Jeziorze Iłżeckim i w Zalewie Szydłowieckim. Kąpać się można również w Toporni

W tym roku - w związku z epidemią - nie funkcjonują kąpieliska w Domaniowie, Jastrzębiu i Chlewiskach.

Województwo świętokrzyskie:

Do końca wakacji można korzystać ze strzeżonego kąpieliska Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej, kąpieliska Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie oraz w zbiorniku Piachy w Starachowicach. W powiecie koneckim można korzystać z kąpieliska w Sielpi (rzeka Czarna Konecka) oraz w Radoszycach.

Opoczno:

Na terenie powiatu opoczyńskiego nie ma aktualnie kąpieliska, z którego można korzystać. Dotyczy to również zbiornika w Miedznej Murowanej, gdzie od początku sezonu doszło już do dwóch utonięć.

 

W całej Polsce Główny Inspektorat Sanitarny dopuścił do kąpieli w sumie 600 miejsc. Liczba ta może się zmieniać w zależności od jakości wody w danych miejscach. Należy również pamiętać, że o zamknięciu kąpielisk mogą zadecydować ich zarządcy.

Mapę wszystkich miejsc dopuszczonych do kąpieli przez GIS znaleźć można tutaj. Informacji dotyczących jakości wody w poszczególnych kąpieliskach szukać można również na stronach internetowych powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych odpowiedzialnych za teren, na którym znajdują się poszczególne rozlewiska.