Strzelecka rywalizacja w Opocznie

wtorek, 17 września 2024 15:13 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

10 kilometrów mieli do pokonania uczestnicy Strzeleckiego Biegu Terenowego.

Trasa wytyczona została w okolicach leśniczówki Januszewice. Do rywalizacji zaprosili tu biegaczy strzelcy z Jednostki Strzeleckiej 1042 Opoczno. – W wydarzeniu biorą udział m.in. służby mundurowe: policja, straż pożarna i wojsko. Są również okoliczni mieszkańcy – informuje zastępca dowódcy Patryk Zalewski.

W rywalizacji zwyciężył Grzegorz Neska z Przystałowic Dużych.

Drugi na linię mety wbiegł Damian Jaske z Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.

Beata Krzaczyńska z Opoczna była pierwszą kobietą, która pokonała trasę biegu.

Kategorię dziecięcą wygrał Jakub Antczak. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal. Jak dodaje Patryk Zalewski, bieg zorganizowany został dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej.

Bieg nawiązywał do ważnych wydarzeń historycznych: 85. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę, wydania Konstytucji Stanów Zjednoczonych oraz Światowego Dnia Sybiraka.