Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dziś jest: Wtorek, 22 kwietnia 2025

Opoczno

Zrozumieć autyzm przez sztukę

czwartek, 10 kwietnia 2025 10:42 / Autor: Marcin Prejs
Zrozumieć autyzm przez sztukę
Fot. Marcin Prejs
Marcin Prejs

„Zrozumieć autyzm przez sztukę” - to tytuł spotkania zorganizowanego w Opocznie. Jego uczestnicy mogli podziwiać m.in. obrazy oraz występy na scenie osób w spektrum autyzmu.

Spotkania na temat autyzmu Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy „Centrum Edukacji i Rozwoju” w Opocznie organizuje już od lat. Zazwyczaj mają one formę konferencji, w czasie których prelegenci przybliżają uczestnikom różne aspekty autyzmu i jego terapii. Tym razem było jednak inaczej, mówi Agnieszka Nalewczyńska, dyrektor specjalnego ośrodka.

Podczas spotkania sztukę teatralną zaprezentował Teatr Tańca Autentyczni My z Olsztyna. Jego koordynator Anna Wangin-Dmyterko.

Teatr funkcjonuje od 14 lat. Przygotowanie spektaklu zajmuje grupie około roku. W grupie aktorów są osoby, które teatr tworzą od samego jego początku.

Uczestnicy spotkania w Opocznie mogli również obejrzeć prace malarskie Igora. O obrazach nastolatka ze spektrum autyzmu mówią jego rodzice.

W czasie spotkania w Opocznie wystąpił również aktor Paweł Burczyk, który mówił o swoich doświadczeniach związanych z wychowaniem córki ze spektrum autyzmu.