Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Paschalis Baylon, zakonnik
Dziś jest: Sobota, 17 maja 2025

REGION

3 maja w Końskich, Opocznie i Drzewicy

środa, 30 kwietnia 2025 16:42 / Autor: Marcin Prejs
3 maja w Końskich, Opocznie i Drzewicy
Fot. Marcin Prejs
Marcin Prejs

Msze święte, występy artystyczne, okolicznościowa wystawa, a nawet biegi. W ten sposób 234. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja świętować będą konecczanie i opocznianie.

Trzeciomajowe uroczystości w Końskich jak co roku będą miały wyjątkowo uroczysty charakter. Rozpoczną się one od Mszy świętej w intencji ojczyzny odprawionej w kolegiacie św. Mikołaja o godzinie 11. Po niej na placu Kościuszki nastąpi wciągnięcie flagi państwowej na maszt. Krzysztof Jasiński, zastępca burmistrza Końskich.

Jak dodaje, w Końskich będą również trzeciomajowe biegi.

Uroczystości dopełni patriotyczny koncert przeprowadzony na placu Kościuszki. Tam również konecczanie zobaczą wystawę poświęconą Konstytucji 3 maja.

W Drzewicy trzeciomajowe uroczystości połączone będą z obchodami Dnia Strażaka, informuje sekretarz Andrzej Krzyżanowski.

Trzeciomajowe uroczystości w Opocznie rozpoczną się od Mszy świętej odprawionej w kolegiacie św. Bartłomieja o godzinie 12, wyjaśnia starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Do udziału w uroczystościach zachęca również sekretarz Andrzej Krzyżanowski.

Podobne trzeciomajowe uroczystości odbędą się również w innych miejscowościach naszego regionu, m.in. w Stąporkowie, Radoszycach czy Białaczowie, gdzie swój pałac miał współtwórca Konstytucji 3 maja Stanisław Małachowski.