Patron dnia: święci męczennicy Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 16 września 2024

Martyna Kotwiła mistrzynią Polski w biegu na 200 metrów

sobota, 29 czerwca 2024 07:46 / Autor: Monika Nowakowska
foto Martyna Kotwiła/Instagram
Monika Nowakowska

Martyna Kotwiła, lekkoatletka klubu RLTL GGG Radom wywalczyła tytuł mistrzyni Polski w biegu na 200 metrów podczas 100. PZLA Mistrzostw Polski, które odbywają się w Bydgoszczy. Martyna Kotwiła w biegu finałowym zwyciężyła z czasem 23.10 sekundy.

Drugie miejsce w biegu finałowym na 400 metrów przez płotki zajęła Izabela Smolińska. Brąz na 100 metrów przez płotki wywalczyła Natalia Szczęsna. 20-latka uzyskała najlepszy rezultat w swojej karierze (12.98). Zwyciężyła niekwestionowana faworytka, Pia Skrzyszowska.

Drugiego dnia krajowego czempionatu lekkoatleci z Radomia uczestniczyli również w kilku innych konkurencjach. Dziewiątą lokatę w skoku wzwyż zajęła Aneta Rydz (1,70 m). Piąty rezultat w skoku w dal uzyskała Julia Adamczyk (6,34 m), a o krążek w biegu na 110 metrów przez płotki otarł się Olgierd Michniewski (14.00) meldując się czwarty na linii mety.