Patron dnia: święci męczennicy Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup
Dziś jest: Poniedziałek, 16 września 2024

Justyna Kozdryk bez medalu

piątek, 06 września 2024 08:45 / Autor: Elżbieta Warchoł
Tak było w Tokio/ fot. Polski Komitet Paraolimpijski
Elżbieta Warchoł

Justyna Kozdryk zajęła czwarte miejsce w wyciskaniu sztangi leżąc na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu.

Radomska paralimpijka Justyna Kozdryk zajęła czwarte miejsce w kategorii wagowej do 45 kilogramów w wyciskaniu sztangi leżąc na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu.

Justyna Kozdryk z RSSiRON Start Radom już piąty raz startuje na igrzyskach paralimpijskich. Zawodniczka z Grójca zdobyła w swojej karierze dwa medale: srebrny, w Pekinie, oraz brązowy, w Tokio.

W Paryżu Justyna Kozdryk w pierwszej próbie wycisnęła sztangę ważącą 95 kilogramów, w drugim podejściu osiągnęła 101 kilogramów, a w trzeciej próbie podchodziła do sztangi ważącej 107 kilogramów, ale bez powodzenia.