Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Magda Gliszczyńska
Patron dnia: święci męczennicy Poncjan, papież, i Hipolit, prezbiter
Dziś jest: 13 sierpnia 2020

KULTURA

KAMERALNE LATO rusza z nową energią i nowym hasłem

wtorek, 07 lipca 2020 11:13 / Autor: Monika Nowakowska
foto: radom.pl
Monika Nowakowska

Nowa oprawa graficzna, nowe hasło przewodnie - za miesiąc ruszą 13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO. W tym roku jednak, ze względu na pandemię koronawirusa program będzie nieco skromniejszy, ale równie atrakcyjny. Organizatorzy już dopinają szczegóły.

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO rozpoczną się 9 sierpnia. Organizatorzy zadbali o szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych. Wśród wielu propozycji znajdą się m.in. pokazy plenerowe, kino samochodowe dla starszych oraz dla dzieci z profilaktyką w tle, konkursy filmowe czy spotkania z twórcami.

- Powoli poznajemy "nową normalność" i zaczynamy sobie uświadamiać, że czasy sprzed koronawirusa prędko nie wrócą. Jak każdy kryzys, także i ten jest jednak pewną szansą. To może być katalizator pozytywnych przemian - stąd towarzyszące tegorocznej edycji festiwalu hasło "OD NOWA" - mówi dyr. festiwalu Karolina Adamczyk:

- Pandemia COVID-19 ujawniła brak odporności na kryzys gospodarczy, który dotknął mocno nas wszystkich. Zaczynamy życie od nowa, w nowej rzeczywistości, na nowych warunkach, z nowymi ograniczeniami, ale i nowymi możliwościami. Mając na uwadze reżim sanitarny i względy bezpieczeństwa, od nowa zapraszamy do kin, do udziału w pięknych wydarzeniach społecznych, jakimi są niewątpliwie festiwale filmowe, od nowa pochylamy się nad filmem i jego rolą we współczesnym świecie. Od nowa, znów powraca pytanie o rolę sztuki wewspółczesnym, jakże zmienionym i naznaczonym pandemią świecie - dodaje Karoliona Adamczyk. - Uczymy się żyć na nowo. Jako jednostki i jako całe społeczności. Od nowa budujemy świat, podnosimy z kolan sektor kreatywny, przemysł filmowy, który przecież na chwilę zamarł, wracamy do festiwali i organizowania wydarzeń promujących wolny dostęp do kultury" - dodaje dyrektor festiwalu.

Organizatorzy festiwalu szukają teraz pełnoletnich wolontariuszy, którzy chcieliby pomóc przy organizacji imprezy - warunek to pełnoletność:

Autorem tegorocznej identyfikacji wizualnej jest Sebastian Cabaj - projektant graficzny, absolwent warszawskiej ASP, autor licznych wydawnictw graficznych, plakatów, typografii oraz ilustracji.

13. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w dniach 9 - 15 sierpnia.

Wydarzenie jest jedynym festiwalem filmowym w Polsce organizowanym w ścisłej współpracy z polskimi służbami mundurowymi, w tym przede wszystkim z Komendą Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu. Partnerami organizacyjnymi festiwalu są: Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej ELEKTROWNIA w Radomiu, Mazowiecki Instytut Kultury oraz ŁAŹNIA - Radomski Klub Środowisk Twórczych i Galeria.

Patronem medialnym festiwalu jest Radio Plus Radom.

 

Zapraszamy do nas: