Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Grabów n.Pilicą
Dziś jest: Sobota, 25 września 2021

Koncerty

Rozpoczął się Festiwal Muzyki Dawnej

środa, 15 września 2021 20:07 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Dzisiaj (15 września) rozpoczął się Jubileuszowy Festiwal Muzyki Dawnej imienia Mikołaja z Radomia. W tym roku koncerty odbędą się w Radomiu, Zwoleniu i Kozienicach.

W środę, 15 września, w kościele p.w. Świętego Jana Chrzciciela w Radomiu odbył się koncert inauguracyjny pt.“Muzyka niemieckiego i włoskiego baroku”. Zagrał zespół AMOS ensemble mówi Ewa Gęga–Osowska, dyrektor artystyczny festiwalu:

W czwartek odbędą się dwa wydarzenia dodaje dyrektor artystyczny festiwalu:

Piątkowy koncert odbędzie się w Zwoleniu:

W sobotę odbedzie się Galowy Koncert Finałowy z okazji 100-lecia Parafii p.w. Najświętszego Serca Jezusowego w Radomiu pt.”Od Mikołaja z Radomia do Henryka Mikołaja Góreckiego".

Pomysłodawcą Festiwalu jest Ewa Gęga–Osowska, dyrektor artystyczny festiwalu. Jesienią 1997 r. odbyły się I Dni Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia, a już dwa lata później Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia.

Partnerem Głównym festiwalu jest ENEA Wytwarzanie sp.z o.o. a festiwal jest współfinansowany przez Gminę Miasta Radomia. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja Ars Antiqua Radomiensis. Patronem medialnym jest Radio Plus Radom.