Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

KULTURA

Zwierzęta epoki lodowej. Zagłosuj na radomski projekt

niedziela, 21 maj 2023 12:00 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Marek Słupek
Elżbieta Warchoł

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2024. Wśród nich jest także projekt radomski pod nazwą: Zwierzęta epoki lodowej 2.0, czyli wędrująca wystawa plenerowa. Projekt pod numerem 219.

Radomski projekt do budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2024 znajduje się pod numerem 219 i nosi nazwę: Zwierzęta epoki lodowej 2.0, czyli wędrująca wystawa plenerowa. Wystawa ma się składać z trzech figur naturalnej wielkości: mamuta włochatego, nosorożca włochatego i jelenia olbrzymiego. Będą jej towarzyszyły tablice informacyjne dotyczące epoki plejstocenu. Wystawa ma odwiedzać miejscowości na całym Mazowszu, potem ostatecznie będzie nią zarządzało Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu . O projekcie mówi Marek Słupek, pomysłodawca:

Głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego Mazowsza 2024 trwa do 18 czerwca 2023 roku. Więcej o budżecie oraz głosowanie na https://bom.mazovia.pl/

Na zdjęciu modele mamuta włochatego i nosorożca włochatego z edukacyjnego Geopunktu Pyskowice, zlokalizowanego przy Zespole Szkół im. Marii Konopnickiej w Pyskowicach, a powstałego w nawiązaniu do znalezisk z miejscowej kopalni piasku, gdzie w latach 50-tych odnaleziono szczątki tych zwierząt. Fot: Marek Słupek.