Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

KULTURA

Kultura za złotówkę. Dla uczniów i osób z niepełnosprawnościami

środa, 19 lipca 2023 15:13 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Nie tylko uczniowie, ale także osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie mogą kupić bilet za 1 złoty do 28 marszałkowskich placówek kultury. 

Po sukcesie programu Kulturalna szkoła na Mazowszu samorząd woj. mazowieckiego postanowił rozszerzyć go na osoby z niepełnosprawnością. W ramach programu 28 placówek kultury prowadzonych przez samorząd. woj. mazowieckiego odwiedziło dotychczas ok. 310 tys. uczniów. Samorząd woj. mazowieckiego przeznaczył na ten cel 12 milionów złotych. Rafał Rajkowski, wicemarszałek woj. mazowieckiego:

Radny Leszek Przybytniak:

Radny Tomasz Śmietanka:

Od 15 lipca 2023 roku Samorząd Woj. Mazowieckiego rozpoczął realizację programu: Wsparcie osób z niepełnosprawnościami na Mazowszu. Aleksander Kornatowski, dyrektor Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej w Warszawie:

Wielki sukces Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu. Instytucja zajęła pierwsze miejsce pod względem liczby odwiedzin młodzieży w ramach programu Kulturalna szkoła na Mazowszu w regionie radomskim. Jest też czwarta na Mazowszu. Dyrektor Włodzimierz Pujanek:

Ponad 5 tys. uczniów odwiedziło skansen w Radomiu. Ilona Jaroszek, dyrektor Muzeum Wsi Radomskiej:

Program Kulturalna szkoła na Mazowszu chwali też Leszek Ruszczyk, dyrektor Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu. Radomskie muzeum odwiedziło ok. 9 tys. uczniów:

420 uczniów odwiedziło w ramach programu Muzeum we Wsoli. Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli:

Ireneusz Domański, dyrektor Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie mówi, że muzeum odwiedziło ok. 2 tys. uczniów: 

Rafał Rajkowski, wicemarszałek woj. mazowieckiego:

Szczegółowe informacje dotyczące programu dla uczniów oraz osób z niepełnosprawnością można znaleźć na stronach każdej z instytucji.