Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
ALEJA GWIAZD
Mariusz Syta
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024

KULTURA

Wernisaż w Domu Kultury Idalin

czwartek, 20 czerwca 2024 10:31 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Wojciech Stawarz
Elżbieta Warchoł

Wystawę fotografii Kozienickiej Grupy Fotograficznej #Ostępowa – Leśna Grupa Twórcza” będzie można od 20 czerwca 2024 roku oglądać w Domu Kultury Idalin w Radomiu. Wernisaż o godz. 18.

 

Jesteśmy grupą twórców działających na terenie regionu Puszczy Kozienickiej - mówią o sobie członkowie #Ostępowa – Leśna Grupa Twórcza. Inspirujemy się nim, a zwłaszcza lasami i krajobrazami Puszczy. Pomimo że zajmujemy się głównie fotografią to chcielibyśmy skupiać i promować także twórców zajmujących się innymi dziedzinami sztuki takimi jak malarstwo, literatura, rzeźba czy rękodzieło. Od wielu lat, swoimi pracami staramy się pokazać najpiękniejszą stronę Puszczy Kozienickiej, promując ją m.in. w Internecie, na własnych stronach internetowych czy portalach społecznościowych. Poprzez naszą działalność chcielibyśmy wpłynąć pozytywnie na odbiór regionu, jego rozwój kulturalny, artystyczny i turystyczny. Nasza grupa to także idea promowania regionu i jego twórców, rozsianych po całym terenie - mówią o sobie członkowie #Ostępowa – Leśna Grupa Twórcza.

Obecnie grupę tworzy szóstka osób zajmujących się fotografią: Jarosław Bilski, Łukasz Boryczka, Katarzyna Kolasińska, Przemysław Pomarański, Łukasz Stańczuk, Wojciech Stawarz.

Jeśli tworzysz na terenie Puszczy Kozienickiej lub inspirujesz się nią w swojej twórczości oznacz swoje publikacje w Internecie (np. w social mediach) hashtagiem #ostępowa lub #ostepowa.- zachęcają twórcy. Więcej o grupie na różnych portalach społecznościowych pod tagami #ostępowa / #ostepowa oraz na stronie facebook.com/ostepowa