Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: święte Anastazja i Bazylissa, męczennice
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Żelazowice, Libiszów
Dziś jest: Czwartek, 15 kwietnia 2021

RADOM

Policyjne statystyki cieszą

poniedziałek, 08 lutego 2016 14:02 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł
Mniej wypadków i przestępstw, liczne kampanie społeczne – Mazowiecka Policja podsumowała ubiegły rok.

Podczas konferencji prasowej insp. Marek Świszcz – I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu przybliżył statystyki dotyczące minionego roku w garnizonie mazowieckim. Okazuje się, że są one lepsze od tych z roku 2014.

O ponad 1000 zmniejszyła się liczba przestępstw kryminalnych, w tym w kategorii 7 przestępstw, które określane są jako najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa, m.in.: kradzieże, rozboje włamania, bójki oraz przestępstwa narkotykowe i gospodarcze:

Insp. Marek Świszcz przypominał również o wykrywalności coraz bardziej popularnych kradzieży "na wnuczka":

Niższa jest również liczba wydawanych „Niebieskich Kart” - dokumentów wydawanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem istnienia przemocy w rodzinie:

Poprawiają się statystyki dotyczące ruchu drogowego. Zmniejszyła się liczba wypadków śmiertelnych z 302 w 2014 roku, do 280 w roku ubiegłym. Ponad 800 mniej osób wsiadło za kierownicę pod wpływem alkoholu:

Funkcjonariusze KWP prowadzili i nadal prowadzą wiele kampanii społecznych, mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców województwa, m.in.: "B&N B jak bezpieczny, N jak niechroniony", "Bezpieczny Senior", "Jest z nami dziecko", czy kampania antydopalaczowa.

W garnizonie mazowieckim służbę pełni ponad 5 300 policjantów. Komenda liczy również ponad 1 300 pracowników cywilnych. W 2016 roku szeregi Policji zasilić ma 279 funkcjonariuszy.