Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kajus, papież
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kunice
Dziś jest: Czwartek, 22 kwietnia 2021

RADOM

Profesor UTH ze srebrnym medalem

poniedziałek, 09 października 2017 16:12 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/wydzialsztuki.radom
Weronika Chochoł

Prof. Stanisław Zbigniew Kamieński - pracownik Wydziału Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu został uhonorowany srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis.

Medal Zasłużony Kulturze - Gloria Artis wręczany jest przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nadawany jest osobom, które szczególnie wyróżniają się w dziedzinie twórczości artystycznej, działalności kulturalnej lub ochronie kultury i dziedzictwa narodowego.

Pracownik radomskiego Uniwersytetu uhonorowany został srebrnym medalem w dziedzinie sztuki wizualne / plastyczne.

Stanisław Zbigniew Kamieński urodził się w Radomiu. W latach 1970-1975 Studiował w Akademiach Sztuk Pięknych w Krakowie i Warszawie. W 1989 r. rozpoczął pracę w Politechnice Radomskiej, od 1995 wykłada rysunek odręczny i malarstwo w Katedrze Wychowania Plastycznego (obecnie Katedra Sztuki) Wydziału Nauczycielskiego. Profesorem jest już od 17 lat. Jest także współzałożycielem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Radomiu, gdzie przez 10 lat uczył przedmiotu rysunek z malarstwem. Uprawia: grafikę, rysunek, malarstwo, fotografię i plakat. Od 1996 r. tworzy fotograficzną dokumentację spotkań z artystami w ich pracowniach. Profesor Kamieński wymyślił ideę obecności swojej postaci na dalszym planie zdjęć i filmów amatorskich robionych przez turystów, które potem docierają do wielu miejsc na całym świecie.

Gratulujemy!