Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Piotr z Werony, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 04 czerwca 2020

RADOM

Indianie wrócili na Ustronie!

sobota, 15 czerwca 2019 17:21 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Indianie opanowali dziś Park Ustronie. Chętni mogli zobaczyć tipi, wziąć udział w różnych indiańskich grach i zabawach, a także pomalować twarz.

Impreza odbyła się w ramach "Sceny letniej" organizowanej przez Miejski Ośrodek Kultury "Amfiteatr". Park Ustronie zamienił się dziś w wioskę indiańską.

- Wielu radomian pamięta, że kiedyś w tym miejscu funkcjonowała wioska indiańska - plac zabaw, który cieszył się ogromną popularnością. Chcieliśmy przypomnieć radomianom, że tak było, stąd zaprosiliśmy do Radomia Tulette Osadę Rękodzieła Artystycznego - tłumaczy Mariusz Skopek z Amfiteatru.

Po wiosce indiańskiej oprowadzał Kroczący Dwa Razy z grupy tanecznej Tatanka Art. Odwiedzający mogli zobaczyć tipi, wziąć udział w indiańskich grach i zabawach, np. rzucaniu indiańskimi lotkami, rzucie na rogi bizona, zwijaniu dżdżownic, łapaniu węży, czy płukaniu złota, a także zapoznać się z tańcem pow-pow.

Kroczący Dwa Razy przekonuje, że radomianie mają zadatki na prawdziwych Indian.

Małgorzata Favorito spróbowała swoich sił w strzelaniu z łuku.

Dzieci chętnie brały udział we wszystkich przygotowanych aktywnościach.

Impreza w Parku Ustronie potrwa do 20:00. O 19:00 na scenie wystąpi zespół Tsigunz Fanfara Avantura, który zagra żywiołową muzykę bałkańską.

Zapraszamy do nas: