Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Agnieszka z Montepulciano, dziewica i zakonnica
Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Tomaszów (MB Nieust. Pomocy)
Dziś jest: Wtorek, 20 kwietnia 2021

RADOM

Pijani za kierownicą

czwartek, 14 listopada 2019 10:38 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: pixabay/ jarmoluk
Elżbieta Warchoł

Policja zatrzymała w ostatnich dniach znowu nietrzeźwych kierowców

Radomscy policjanci w ostatnich dniach zatrzymali kilku nieodpowiedzialnych kierowców, którzy kierowali pojazdami pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwi byli również sprawcami zdarzeń drogowych. Apelujemy o ostrożność i rozsądek- mówi Justyna Leszczyńska z radomskiej Policji.

We wtorek, 12 listopada wieczorem w miejscowości Kolonia Piaski doszło do kolizji 3 pojazdów. Kierujący audi jadąc od Zakrzewa na skrzyżowaniu skręcał w prawo i uderzył w dwa pojazdy – opel i peugeot. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości 46-letniego kierowcy audi i badanie alkomatem wykazało blisko 3 promile alkohole w organizmie. Dodatkowo mężczyzna ma sądowy zakaz kierowania pojazdami.

W czwartek, 14 listopada po godz.9 na ulicy Warszawskiej doszło do zderzenia 2 pojazdów. Kierujący pojazdem marki mazda wyjeżdżając z ulicy Aleksandrowicza nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się pojazdem marki skoda. Do szpitala na badania zostało przewiezione trzy osoby – dwóch pasażerów mazdy i kierowca skody. Okazało się, że 28-letni kierowca mazdy jest nietrzeźwy – ma około 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Jazda po alkoholu jest zawsze niebezpieczna, ponieważ nawet niewielka jego dawka wpływa na zdolność prowadzenia pojazdu.  Alkohol obniża koncentrację i opóźnia reakcję kierowcy. Nietrzeźwi kierujący są zagrożeniem na naszych drogach, wszystkim kierującym przypominamy, że jadąc na podwójnym gazie ryzykują nie tylko utratą prawa jazdy oraz odpowiedzialnością karną, ale także zdrowiem i życiem innych uczestników ruchu drogowego. Przypominamy, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem i po raz kolejny apelujemy, aby nie wsiadać po spożyciu alkoholu do żadnego pojazdu. Jedna nieprzemyślana decyzja może doprowadzić do tragedii - mówi Justyna Leszczyńska z KMP Radom