Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Franciszek Salezy, biskup i doktor Kościoła
Dziś jest: 24 stycznia 2020

RADOM

Historia Radomia w papierach wartościowych

10 stycznia 2020, 15:41 / Autor: Elżbieta Warchoł
za: Resursa Radom
Elżbieta Warchoł

Resursa Obywatelska wraz ze społecznością skupioną wokół facebookowego profilu "Radom Retrospekcja" zapraszają we wtorek, 14 stycznia na 22 Retrospotkanie. Początek o godz. 18.

Gościem będzie miłośnik dziejów Radomia i kolekcjoner – Tomasz Staniszewski, który opowie o historii swej rodziny, która od początku XX w. aż do dziś słynie z działalności w branży kamieniarskiej. Prelegent podzieli się ze słuchaczami opowieściami dotyczącymi jego zainteresowania dziejami gospodarczymi Polski i Radomia XIX i XX wieku. Nie zabraknie prezentacji ciekawych i nierzadko unikatowych dokumentów z epoki – tytułowych „papierów”, jakie przez lata udało się zebrać Staniszewskiemu. Niektóre z nich pokazane zostaną także w oryginale.

Tomasz Staniszewski – radomianin, absolwent IV LO im. T. Chałubinskiego” i Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zainspirowany wykładami o dziejach rynku papierów wartościowych prof. Leszka Kałkowskiego, już w okresie studiów rozpoczął budowę własnej kolekcji historycznych akcji, obligacji itp. dokumentów. Pasjonat historii gospodarczej, w szczególności przemysłowych dziejów Radomia. Od blisko 30 lat związany z branżą kamieniarską (członek w piątym pokoleniu znanej rodziny kamieniarzy radomskich). Jego firma INBRA POLSKA jest wiodącym w kraju importerem kamienia naturalnego. Członek Zarządu Stowarzyszenia Kolekcjonerów Historycznych Papierów Wartościowych w Warszawie. Twórca kilku wystaw poświęconych historycznym papierom wartościowym. Współtwórca, z Martą Trojanowską, wystawy „Marywil – ogień i czas. Ceramiczne dziedzictwo Radomia”. Autor kilku artykułów naukowych dotyczących historii gospodarczej Radomia oraz monografii „Elektrownia Miejska w Radomiu 1901-1956”. Założyciel portalu www.starepapiery.pl.

 

Zapraszamy do nas: