Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: 1 czerwca - św. Justyn, męczennik
Dziś jest: 01 czerwca 2020

RADOM

Józefów: Wraca interna, szpital od miesiąca wolny od koronawirusa

czwartek, 21 maj 2020 14:26 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook (Mazowiecki Szpital Specjalistyczny)
Weronika Chochoł

Oddział wewnętrzny II Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na radomskim Józefowie wznawia działalność. Obecnie na siedemnastu oddziałach lecznicy przebywa prawie czterystu pacjentów.

W szpitalu już od miesiąca nie ma nowych zakażeń. Trudną sytuację udało się opanować dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu personelu medycznego i administracyjnego. W szpitalu nadal obowiązują rygorystyczne zasady bezpieczeństwa. - to między innymi  m.in. wstępna selekcja pacjentów w namiotach ustawionych przed szpitalnym oddziałem ratunkowym, testy na koronawirusa wykonywane pacjentom przyjmowanym na oddziały, nieustanny monitoring temperatury ciała osób wchodzących do szpitala, zakaz odwiedzin pacjentów i ograniczony do maksimum ruch w szpitalu - wymienia Karolina Gajewska - rzecznik lecznicy i dodaje: - Szpital systematycznie wykonuje badania personelu i pacjentów pod kątem obecności SARS-CoV-2. Dzięki temu nieustannie prowadzony jest monitoring zakażeń. Można szybko wychwycić osobę z koronawirusem i odizolować ją.

Od 25 lutego do 20 maja w szpitalu wykonanych zostało ponad osiem tysięcy badań: 6380 testów u personelu szpitala i 1977 u pacjentów.Szpital wznowił

Szpital wznowił pracę na oddziale wewnętrznym II. Obecnie na 17. oddziałach leczonych jest 378 pacjentów. Tylko od początku maja w szpitalu urodziło się 74 dzieci, a na oddziale ginekologiczno-położniczym hospitalizowanych było 159 pacjentek.

Jak dodaje Karolina Gajewska, działalność szpitala na tle pandemicznej rzeczywistości jest dużo trudniejsza niż szpitali jednoimiennych: 

 

Zapraszamy do nas: