Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: bł. Władysław z Gielniowa
Dziś jest: 25 września 2020

RADOM

Kamperem przez świat! Lokalne wypożyczalnie przeżywają oblężenie

piątek, 17 lipca 2020 10:30 / Autor: Weronika Chochoł
fot. tripcamper.pl
Weronika Chochoł

Dają możliwość zatrzymania się praktycznie wszędzie, łączą w sobie możliwość podróżowania oraz nocowania i bardzo różnią się od przyczep kempingowych, chociaż działają na podobnej zasadzie. Kampery - bo o nich mowa - cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków.

Może w nich podróżować cała rodzina, a do kierowania nie trzeba posiadać specjalnych umiejętności i uprawnień - wystarczy prawo jazdy kategorii B i chęć podróżowania. Kampery wyposażone są w wygodne łóżka, aneks kuchenny i sanitariaty. Jest w nich dostęp do prądu, więc można pokusić się o stwierdzenie, że niewiele różnią się od hotelu. 

Jak mówi Sławomir Rutkowski z wypożyczalni kamperów TripCamper, taka forma podróżowania daje poczucie niezależności i możliwość zatrzymania się praktycznie w każdym miejscu. - Nawet w czasie jazdy podziwianie widoków robi ogromne wrażenie, a kiedy coś nam się spodoba, możemy się zatrzymać i spędzić w tym miejscu więcej czasu. Kiedy chcemy zmienić trasę, to po prostu ją zmieniamy, kiedy chcemy jechać dłużej - jedziemy dłużej - nie jesteśmy w żaden sposób ograniczeni. 

Taka forma podróżowania nie należy do najtańszych, jednak na wypożyczanie kamperów nie brakuje amatorów - zwłaszcza w sezonie letnim. 

Jakie są plusy i minusy podróżowania kamperem, czy można leżeć w czasie jazdy i  czy w trasie ogranicza nas licznik kilometrów? Między innymi o to zapytaliśmy Sławomira Rutkowskiego - właściciela wypożyczalni TripCamper w Radomiu: