Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

RADOM

Mieszkanie Plus w Radomiu: Wiecha poszła w górę!

poniedziałek, 23 listopada 2020 11:56 / Autor: Weronika Chochoł
fot. PFR Nieruchomości
Weronika Chochoł

Zakończyły się prace konstrukcyjne przy blokach przy ul. Tytoniowej w Radomiu budowanych w ramach programu "Mieszkanie Plus". Na budowie zawisła symboliczna wiecha.

W ramach programu w Radomiu powstaną dwa siedmiokondygnacyjne budynki, w sumie znajdą się tu 124 mieszkania. Ponad 70 z nich to mieszkania 3-pokojowe o średniej powierzchni blisko 60 m2.  Elewacja jest utrzymana w jasnej, biało-szarej kolorystyce. Ponieważ po drugiej stronie ulicy Tytoniowej znajduje się przedwojenna fabryka Polskiego Monopolu Tytoniowego, architekci – czyli warszawska pracownia EMA Studio - starali się wpisać budynki w kontekst architektoniczny.

Budowa rozpoczęła się pod koniec ubiegłego roku, obecnie inwestycja osiągnęła już blisko 40 procent zaawansowania. - Teraz wieszamy wiechę – to jest bardzo ważny moment, czyli zakończenie konstrukcji, a nawet nieco bardziej zaawansowany etap, ponieważ na jednym z budynków jest już widoczna elewacja - mówi Wojciech Caruk, prezes spółki PFR Nieruchomości i dodaje: - Pomimo pandemii prace przebiegają bardzo sprawnie dzięki ogromnemu wysiłkowi generalnego wykonawcy i inwestora zastępczego: 

Jednak nie zawsze było łatwo. - Na początku pandemii mieliśmy problem z pracownikami - mówi Paweł Gossa - właściciel firmy Investcover, inwestora zastępczego: 

Mieszkania mają być gotowe do października przyszłego roku. Jak mówi Wojciech Caruk budowa na chwilę obecną jest około 2-3 tygodnie przed terminem. 

Osiedle przy Tytoniowej to wspólne przedsięwzięcie PFR Nieruchomości S.A. i radomskiego samorządu, który wskazał teren dla realizowanej inwestycji. Samorząd będzie pełnił aktywną rolę przy rekrutacji przyszłych najemców. To na nim spoczywa obowiązek opracowania społecznych kryteriów naboru, który zwykle rusza na pół roku przed zakończeniem inwestycji.

Projekt uchwały dotyczący kryteriów naboru jest już gotowy, w listopadzie zostanie on skierowany pod obrady Rady Miejskiej. - Chcemy przede wszystkim premiować ludzi aktywnych, ludzi, którzy płacą podatki w Radomiu, jak również ludzi, którzy zawodowo chcą związać swoje losy z naszym miastem - wyjaśnia prezydent Radosław Witkowski:

Najemcy mieszkań powinni spełniać również dwa podstawowe kryteria: nie posiadać na własność mieszkania lub innej nieruchomości oraz mieć możliwość terminowego opłacania czynszu. Nabór wniosków o mieszkania ma ruszyć na początku 2021 roku.