Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021

RADOM

Współpraca uniwersytetu i radomskich przedsiębiorców

czwartek, 28 stycznia 2021 11:59 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu podpisał umowę z Izbą Przemysłowo-Handlową Ziemi Radomskiej. Dzięki temu studenci będą mogli zdobywać doświadczenie zawodowe.

Uroczyste podpisanie umowy odbyło się w Sali Senatu UTH. Uczestniczyli w nim rektor prof. Sławomir Bukowski, prof. Marcin Kostrzewa, dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa, Łukasz Białczak, prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Ziemi Radomskiej i Janusz Trojanowski, wiceprezes IPHZR.

- To jest właściwie sformalizowanie tego, co już istnieje, czyli współpracy, która trwa. Nasza współpraca jest na zasadach, które dotyczą wspólnych przedsięwzięć biznesowych, naukowo-badawczych. Myślę, że ona w najbliższych latach będzie rozwijała się dynamicznie - powiedział prof. Sławomir Bukowski.

Prezes Łukasz Białczak podkreśla, że celem jest łączenie studentów z przedsiębiorcami.

- Skupiamy dzisiaj ponad 100 przedsiębiorców. Nie ma lepszej praktyki dla studentów jak kontakt z firmami i de facto możliwość odbycia stażu - powiedział prezes.

Wiceprezes Janusz Trojanowski dodaje, że taka współpraca pomoże zatrzymać zdolnych studentów na radomskim rynku pracy.

- W naszym polu widzenia jest to, aby nakłaniać studentów, którzy będą odbywać praktyki w naszych firmach, żeby związali swoje dorosłe i zawodowe życie z Radomiem. To jest największy kapitał - powiedział Janusz Trojanowski.

Na umowie najbardziej skorzystają studenci Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa.

- Dla naszego wydziału to ważna sprawa, żeby zintensyfikować współpracę z firmami z regionu i wskazać naszej młodzieży, że Radom jest miejscem atrakcyjnym - powiedział prof. Marcin Kostrzewa, dziekan Wydziału Inżynierii Chemicznej i Towaroznawstwa.

Na współpracy mają skorzystać także przedsiębiorcy, którzy będą mieli dostęp do wiedzy i badań uczelni.