Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Piotr Jerzy Frassati
Dziś jest: Poniedziałek, 04 lipca 2022

Polityka

Adam Duszyk szefem radomskiego PSL

wtorek, 26 kwietnia 2022 11:03 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Wyboru dokonano w czasie miejskiego zjazdu, który odbył się 25 kwietnia. Adam Duszyk w 2018 roku kandydował na prezydenta Radomia z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wcześniej funkcję prezesa radomskiego PSL-u pełnił Józef Bakuła. Wczoraj wybrano nowego szefa. Został nim Adam Duszyk.

- Z całego serca dziękuję za ogromny kredyt zaufania, który dostałem. To duża odpowiedzialność przewodniczyć organizacji politycznej o tak wspaniałych tradycjach. Mam nadzieję, że podołam nowym wyzwaniom - mówi Adam Duszyk, który został prezesem Zarządu Miejskiego PSL w Radomiu.

Nowy prezes PSL-u chce zachęcić do współpracy młode osoby.

- Chcę zaprosić młodych radomian do współpracy, aby wstąpili do PSL-u, bo mamy dużo rzeczy do zaoferowania - dodaje Adam Duszyk.

Jakie są główne założenia programowe ugrupowania?

- Nasz sztandarowy program to jest własny kąt, czyli dopłata do 75 tysięcy złotych do wkładu własnego przy udzielaniu kredytów mieszkaniowych. To jest bardzo ważne, bo młodzi ludzie, którzy mają pracę nie są w stanie odłożyć w krótkim czasie oszczędności, aby wystarczyły na wkład własny - mówi prezes.

Polskie Stronnictwo Ludowe jest najstarszą partią na polskiej scenie politycznej.

- W tym roku minie 127 lat. U nas jest ta wielopokoleniowość - mówi Stanisław Brzózka z PSL-u.

Adam Duszyk pochodzi w Radzynia Podlaskiego. Ma 50 lat. W roku 1996 ukończył Studia historyczne na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie (specjalność nauczycielska). W 1998 Podyplomowe Studium Konstytucjonalizmu na Wydziale Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. W 2001 Podyplomowe Studium Filozofii i Etyki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie, oprócz typowej pracy dydaktycznej w szkole, aktywnie uczestniczy w pracach Radomskiego Towarzystwa Naukowego, w którym pełni funkcję prezesa. W roku 2005 zakończył indywidualne studia doktoranckie pod kierunkiem prof. dr hab. Leszka Piątkowskiego na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie. Jego zainteresowania badawcze to: Historia Polski i powszechna XIX i XX wieku, dzieje ruchu anarchistycznego, szeroko pojętej spółdzielczości, historia gospodarcza i regionalna.

Dr Adam Duszyk to były nauczyciel historii z Liceum Kochanowskiego. W 2018 roku został laureatem nagrody św. Kazimierza.

Obecnie pracuje jako zastępca dyrektora Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu, w którym odpowiada za realizację projektu Muzeum Historii Radomia w zabytkowych kamienicach „Gąski” i „Esterki”.