Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Wtorek, 27 lutego 2024

RADOM

Po pierwsze rodzina. Wspieramy rodzicielstwo zastępcze

niedziela, 13 sierpnia 2023 11:35 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: pixabay/ddimitrova
Elżbieta Warchoł

Trwa głosowanie na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego Radomia na 2024 rok. Wśród 277 projektów są dwa dotyczące pieczy zastępczej i rodzicielstwa zastępczego. Oddając swój głos na projekty numer 88 i 89 można pomóc dzieciom, które nie wychowują się w swoich rodzinach biologicznych.

Najważniejsze jest dobro dziecka! Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu zgłosił do Budżetu Obywatelskiego Radomia na 2024 rok dwa projekty związane z pieczą zastępczą. 

Projekt nr 88: RODZIC NA ZASTĘPSTWO, MIŁOŚĆ NA ZAWSZE! Kampania społeczna na rzecz promocji rodzicielstwa zastępczego. Projekt ogólnomiejski związany z szeroką promocją rodzicielstwa zastępczego oraz 

Projekt nr 89: Naprawiamy więzi. Pokój spotkań dla rodziców z dziećmi umieszczonymi w pieczy zastępczej. W projekcie chodzi o przygotowanie, wyremontowanie i wyposażenie pokoju spotkań dzieci w pieczy zastępczej z ich rodzicami biologicznymi.

O projektach mówi i do głosowania zachęca dyrektor MOPS Marcin Gierczak:

Na projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego można głosować przez internet, w punktach konsultacyjnych:
• Biuro Obsługi Mieszkańca – ul. Kilińskiego 30 (pok. 19),
• Wydział Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, Wieloosobowe stanowisko ds. komunikacji społecznej, ul. Żeromskiego 53 (pok. 104),
• Wydział Komunikacji Społecznej, Promocji Miasta i Turystyki, Centrum Organizacji Pozarządowych, Rynek 15 w mobilnych punktach oraz w siedzibie MOPS ul. B. Limanowskiego 134 ( codziennie przy wejściu głównym dyżuruje pracownik).

Głosowanie potrwa do 27 sierpnia br.