Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Agnieszka z Pragi, ksieni
Dziś jest: Sobota, 02 marca 2024

RADOM

O pieczy zastępczej, adopcji i usługach społecznych

poniedziałek, 11 grudnia 2023 18:05 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto:WOA w Radomiu
Elżbieta Warchoł

Spotkanie robocze poświęcone pieczy zastępczej, adopcji i deinstytucjonalizacji usług społecznych odbyło się w poniedziałek, 11 grudnia 2023 roku w Radomiu. W Kamienicy Deskurów spotkali się przedstawiciele Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej z reprezentantami powiatów z terenu dawnego woj. radomskiego. 

W programie spotkania był: wykład na temat deinstytucjonalizacji usług społecznych w obszarze pieczy zastępczej, omówienie założeń nowo powstającego projektu dotyczącego rozwoju usług społecznych w ramach Programu Regionalnego: Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021 - 27 - Wydział Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej. Odbyła się prezentacja działań realizowanych przez Wydział Wspierania Rodziny i Systemu Pieczy Zastępczej. Można było także wysłuchać wystąpienia przedstawiciela Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego. Poruszony został także temat: Miejsce JST w planowanych działaniach MCPS w obszarze rozwoju usług społecznych oraz zagadnienie dotyczące szkoleń dla kadr pomocy społecznej.  

Jednym z prelegentów był Robert Gajewski kierownik Wydziału Ekonomii Społecznej MCPS w Warszawie:

Brakuje kandydatów na rodziców zastępczych - mówi Marcin Gierczak, dyrektor MOPS w Radomiu:

Samorząd Woj. Mazowieckiego wspiera pieczę zastępczą przez trzeci sektor, który podejmuje działania na rzecz rodzin zastępczych i biologicznych - mówi Bogusława Kaczyńska z MCPS Wydział Wspierania Rodziny i Systemów Pieczy Zastępczej:

To było bardzo ważne spotkanie - podkreśla Monika Bednarczyk kierownik Wojewódzkiego Ośrodka Adopcyjnego w Warszawie Oddział w Radomiu:

Przykładowe formy działania na rzecz rodzin zastępczych przedstawiła Izabella Kolanowska z Fundacji Familis:

Spotkanie zorganizowało Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej w Warszawie.