Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Stanisław, biskup i męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Skotniki
Dziś jest: Sobota, 08 maja 2021

REGION

Zbierają zabawki dla dzieci

piątek, 04 grudnia 2015 12:35 / Autor: Marcin Prejs
fot. kswp.org.pl/
Marcin Prejs
Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości rozpoczęło trzecią edycję zbiórki książek i zabawek. Trafią one do potrzebujących dzieci.
Zbiórka prowadzona będzie do 17 grudnia w dziewięciu placówkach KSWP działających na terenie województwa świętokrzyskiego, mazowieckiego i łódzkiego. Na cele akcji przekazywać można książki fabularne, lektury szkolne, słowniki, bajki, kolorowanki, a także maskotki, lalki, samochodziki, klocki, puzzle, gry edukacyjne i przybory szkolne. Rzeczy te przekazane zostaną, jako prezenty z okazji Świąt Bożego Narodzenia między innymi dzieciom i młodzieży z uboższych rodzin oraz maluchom przebywającym w szpitalach. Część z nich trafi również do domów dziecka, świetlic środowiskowych i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Na cele akcji przekazywać można zarówno rzeczy nowe, jak i niezniszczone rzeczy używane.

Poprzednie edycje akcji cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Łącznie udało się zebrać około 2500 bajek dla dzieci, lektur i książek fabularnych, a także przeszło 1100 maskotek oraz 200 gier, puzzli i zabaw edukacyjnych. W zeszłym roku zebrane rzeczy trafiły m.in. do Klubu Integracji Społecznej MOPS w Skarżysku-Kamiennej, Świetlicy Środowiskowej PLUS w Kielcach, Domu Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, Placówki Rodzinnej nr 10 w Radomiu, a także na oddziały dziecięce Szpitala Specjalistycznego im. św. Łukasza w Końskich oraz Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego im. Buszkowskiego w Kielcach.

Książki, zabawki i przybory szkolne można dostarczać do placówek KSWP. Znajdują się one w Końskich, Kielcach, Ostrowcu Świętokrzyskim, Skarżysku-Kamiennej, Staszowie, Starachowicach, Warszawie, Szydłowcu i Piotrkowie Trybunalskim.