Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Wacław, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Lisów
Dziś jest: Wtorek, 28 września 2021

REGION

Wierzbica: Posypały się procesy

środa, 22 czerwca 2016 08:25 / Autor: Weronika Chochoł
fot. federacja-socjalnych.pl
Weronika Chochoł
6 postępowań w sądach - karnym oraz pracy prowadzonych jest w sprawie protestu w Gminnym Osrodku Pomocy Społecznej w Radomiu. Nadal formalnie trwają mediacje zlecone przez Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego.
Radom szczepienia

Połowa z prowadzonych postępowań dotyczy przywrócenia do pracy zwolnionych pracowników GOPS-u. Dwie sprawy z wniosku Państwowej Inspekcji Pracy dotyczą stwierdzonego rażącego naruszenia prawa pracy przy zwalnianiu pracowników, ostatnia to z kolei zażalenie na postanowienie prokuratury w przedmiocie umorzenia dochodzenia dotyczącego łamania prawa związkowego.

Wiele wskazuje na to, że GOPS w Wierzbicy spotka się również z Polską Federacją Związkową Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej na sali rozpraw Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Powodem ma być kwestionowanie przez p.o. kierownika GOPS - u - Halinę Janiszek prawa do reprezentowania pracowników Ośrodka przez przedstawicieli Federacji.

Dodatkowo w czerwcu w Sądzie Pracy w Radomiu zapadł nieprawomocny wyrok, w którym orzeczono brak podstaw do przywrócenia Pani Haliny Janiszek do pracy w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomiu. 2 czerwca wójt Wierzbicy ogłosił konkurs na stanowisko kierownika GOPS. Jedyną kandydatką jest  Halina Janiszek. Wójt Zbigniew Dulias podjął decyzję o konkursie, mimo że w sądzie toczy się sprawa o przywrócenie do pracy byłej kierowniczki - Ilony Czarneckiej.

Federacja złożyła kolejną skargę na działanie wierzbickiego włodarza. Radni jeszcze przed przerwą wakacyjną będą mogli wypowiedzieć się, czy wójt Dulias z należytą ostrożnością podchodzi do zatrudnienia kierownika GOPS i w efekcie finansów publicznych.