Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
TRANSMISJA MSZY ŚW.
Radio Plus Radom
Patron dnia:
Dziś jest: 24 października 2020

REGION

Zaułek talentów w Rudzie Wielkiej!

piątek, 24 maj 2019 08:51 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Śpiew, taniec, recytacja, kabaret... Mieszkańcy Rudy Wielkiej pochwalili się talentami. W Publicznej Szkole Podstawowej w Rudzie Wielkiej już po raz trzeci odbył się "Zaułek kultury". W tym roku w całości poświęcony był dzieciom, a dodatkowo przyświecał mu cel charytatywny. 

"Zaułek kultury" to impreza, która już od trzech lat łączy mieszkańców Rudy Wielkiej. Nie jest ważny wiek, zawód czy płeć - chodzi o to, aby dobrze się bawić i zaprezentować swoje umiejętności. W ubiegłych latach tematami przewodnimi były: miłość i kobiety. W tym roku organizatorzy postanowili stworzyć dziecięcy "Zaułek". 

- Była taka potrzeba żeby zaprezentować talenty, które dzieci posiadają. Tutaj mogą zaprezentować się przed szerszą publicznością - wyjaśnia Dorota Kwaśniewska - współorganizatorka "Zaułka kultury": 

Impreza stała się już tradycją Rudy Wielkiej, a gospodarzem "Zaułka" jest tutejsza Publiczna Szkoła Podstawowa. - Rodzinna atmosfera, zaangażowanie rodziców, talenty i - w tym roku - wymiar charytatywny. To jest siła "Zaułka kultury" - mówi Iwona Kwaśniewska - dyrektor PSP w Rudzie Wielkiej: 

Podczas "Zaułka" prezentowali się młodzi artyści pokazując różne talenty. Nie brakowało śpiewu, w który chętnie włączała się publiczność. Była recytacja, taniec i akrobacja, a nawet występy kabaretowe. Damian Stanik, Bartosz Czerski i Jakub Malmon z Rudy Wielkiej przygotowali program kabaretowy, w którym raz wcielali się w dorosłych, raz - w przedszkolaków:

 Nadia z Rudy Wielkiej recytowała wiersz "Brudas" Jana Brzechwy. Występ wymagał nie tylko nauki tekstu, ale również przygotowania odpowiedniego stroju:

Karolina i Weronika wraz z koleżankami zaprezentowały układ taneczny z elementami akrobacji: 

Występ dla dzieci przygotowali również rodzice. W kolorowych strojach, w odpowiedniej scenografii i z rekwizytami przedstawili "Kaczkę dziwaczkę": - Było to dla nas ogromne wyzwanie, ale również świetna zabawa - mówi Marta Tomczyk. - Można spotkać tu wszystkich znajomych, dobrze się bawić, a przede wszystkim tym roku "Zaułek" poświęcony jest Olafciowi - dodaje Marta Płatos:

Tegoroczna edycja "Zaułka kultury" poświęcona była miała również wymiar charytatywny. Dochód ze zbiórki i pchlego targu przeznaczony zostanie na pomoc jednemu z najmłodszych mieszkańców Rudy Wielkiej - Olafowi Wójcickiemu. Chłopiec urodził się z poważną wadą stóp i podudzia. Wymaga kosztownej zagranicznej operacji i długotrwałej rehabilitacji. - To pokazuje, że mieszkańcy potrafią się bawić, ale kiedy trzeba - jednoczą się i pomagają - podkreślają panie Emilia i Monika, które zachęcały do zakupów na "pchlim targu":

Występy oglądał również wójt gminy Wierzbica Zdzisław Dulias. - Ta rodzinna atmosfera, to efekt codziennej pracy mieszkańców, nauczycieli, rodziców i dzieci. A "Zaułek kultury" dodatkowo jednoczy społeczeństwo - podkreśla włodarz gminy: 

Podczas "Zaułka kultury" rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny "Super być...". Gościem specjalnym imprezy był zespół Guzowianki. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowało Radio Plus Radom.