Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna Wspomożycielka Wiernych
Dziś jest: Wtorek, 24 maja 2022

Przysucha

Powiat przysuski chroni rodzinę

czwartek, 27 czerwca 2019 13:08 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Rada Powiatu Przysuskiego przyjęła Samorządową Kartę Praw Rodzin. Dokument sporządzony przez Instytut Ordo Iuris zabezpiecza na poziomie samorządowym wolność i prawa rodziców związane z wychowaniem dzieci i opieką nad nimi. Karta stanowi merytoryczną odpowiedź na podpisaną przez prezydenta Warszawy Kartę LGBT.

Starosta przysuski Marian Niemirski poinformował, że dokument zawiera siedem konkretnych propozycji, które zapewnią przestrzeganie przez samorząd konstytucyjnych praw rodzin, w tym praw rodziców. - W tym tożsamości małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny, ochrony rodziny i rodzicielstwa, prawa do ochrony życia rodzinnego, prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami oraz prawa dziecka do ochrony przed demoralizacją - wylicza starosta Niemirski.

Starosta Przysuski zwrócił uwagę, że w niektórych jednostkach samorządu podejmowane są próby wprowadzenia rozwiązań, które podważają gwarantowane konstytucyjne prawa rodzin, w tym prawa rodziców i dzieci. Rozwiązania te zawierają m.in. ideologiczne postulaty naruszające standardy bezstronności światopoglądowej władz publicznych a także zapowiedzi wprowadzenia do szkół zajęć edukacji seksualnej według standardów WHO.

Karta zapewni, że szkoły i inne instytucje publiczne będą respektować pierwszeństwo wychowawcze rodziców, a dobro i autonomia rodziny będą brane pod uwagę przy tworzeniu lokalnego prawodawstwa.