Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

REGION

Charytatywny sukces Family Driftu!

środa, 03 lipca 2019 14:29 / Autor: Weronika Chochoł
fot. facebook.com/drift.jedlinsk/
Weronika Chochoł

Prawie 20 tysięcy złotych udało się zebrać podczas Jadar Family Drift w Jedlińsku. Dochód przeznaczony zostanie na rzecz kilkumiesięcznej Igi z wadą serca.

Jadar Family Drift to impreza, która od pięciu lat łączy miłośników motoryzacji i ludzi o dobrych sercach. Podczas wydarzenia swoje umiejętności pokazują profesjonalni kierowcy driftingowi i motocykliści. Można obejrzeć wystawy starych samochodów, nie brakuje aut najnowszych jak i tych tuningowanych. Do tego ryk silników, stoiska z gadżetami dla kierowców i rodzinna atmosfera sprawiają, że do Jedlińska przyjeżdżają miłośnicy motoryzacji z całej Polski. Relacja z tegorocznego Family Driftu tutaj

Od początku istnienia impreza ma również wymiar charytatywny. W tym roku pomocą objęta została czteromiesięczna Iga, która mierzy się z poważną wadą serca. Dziewczynka urodziła się w 36. tygodniu ciąży ze złożoną wadą serca. Bezpośrednio po urodzeniu podjęte zostało u Igi leczenie – otrzymała lek rozszerzający naczynia krwionośne, a w drugim tygodniu życia została przewieziona do Centrum Zdrowia Dziecka. Pierwsza operacja odbyła się już w czwartym tygodniu życia. Lekarze wykonali wtedy zespolenia, aby umożliwić dopływ krwi do płuc. Oprócz operacji Iga miała jeszcze trzy cewnikowania serca z powodu zamknięcia przewodu tętniczego. Kilkakrotnie przebywała na oddziale intensywnej opieki medycznej, a szpitalach spędziła już 2,5 miesiąca.❤ Przed Igą i jej rodzicami jeszcze dwie operacje oraz długie, skomplikowane i kosztowne leczenie. Dlatego dochód z tegorocznego pikniku trafi właśnie na jej konto.

W sumie udało się zebrać 19 tys. 340 zł, 37 gr. Pieniądze zebrane zostały w ramach datków z TaxiDirt, TruckDrift, FlyTaxi, ale również zbiórek do puszek.

To nie koniec pomocy.  Już wkrótce na fanpage'u Licytacja dla Igi - Jadar Family Drift rozpoczną się licytacje, z których dochód również przeznaczony zostanie na pomoc dziewczynce.