Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

REGION

O co walczy gmina Magnuszew?

piątek, 19 lipca 2019 01:02 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Osoby, które planują dziś jechać trasą Warszawa-Kozienice muszą liczyć się z utrudnieniami. O 17:00 w Mniszewie rozpocznie się kolejny protest przeciwko planom rozbudowy drogi krajowej 79.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ma poważne plany wobec drogi łączącej m.in. Warszawę z Kozienicami. Jak tłumaczy rzecznik GDDKiA Małgorzata Tarnowska chodzi o poprawę bezpieczeństwa kierowców i pieszych. – Mamy zamiar poszerzyć drogę, wzmocnić konstrukcję jezdni, a przede wszystkim zmniejszyć uciążliwości związane z dużym natężeniem ruchu – mówi Tarnowska:

Jak się okazuje mieszkańcy mają inne zdanie na ten temat. Nie zgadzają się z koncepcją zaproponowaną przez GDDKiA z kilku przyczyn:

Mieszkańcy założyli nawet specjalne stowarzyszenie pod nazwą „Nowa 79”. Jego członkowie spotkali się 18 lipca z przedstawicielami Generalnej Dyrekcji i zaprezentowali swoje postulaty. Teraz muszą złożyć je na piśmie. GDDKiA zobowiązała się z nimi zapoznać i do nich ustosunkować. Kolejne spotkanie w Warszawie ma odbyć się na przełomie sierpnia i września. Dzisiejszy protest potrwa do godziny 19.

Zapraszamy do nas: