Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Andrzej Dung-Lac, prezbiter, i Towarzysze
Dziś jest: Wtorek, 24 listopada 2020

Radomskie

Gmina Zakrzew z budżetem na 2020 rok

wtorek, 31 grudnia 2019 10:11 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

12 mln złotych planuje przeznaczyć na inwestycje w przyszłym roku gmina Zakrzew. Zdecydowali o tym radni, którzy jednogłośnie przyjęli w poniedziałek budżet na 2020 rok. Rozmawialiśmy o tym z wójtem gminy Leszkiem Margasem.

Po stronie dochodów wysokość budżetu to 64 mln złotych, a po stronie wydatków - 66,2 mln. Deficyt zostanie pokryty kredytem. - Cieszę się, że budżet został przyjęty jednogłośnie. Nie ukrywam, że do końca patrzyłem na wyświetlacz monitora z wynikiem głosowania - powiedział wójt gminy Leszek Margas.

Na inwestycje gmina planuje przeznaczyć 12 mln złotych. - W planach mamy kontynuację budowy przedszkola w miejscowości Bielicha, inwestycję w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, czy modernizację przepompowni ścieków w Milejowicach za ok. 1,6 mln zł - powiedział wójt Margas.

Dodał, że od 1 stycznia 2020 roku rozpoczyna działalność Gminne Przedsiębiorstwo Komunalne w Zakrzewie. Będzie to spółka komunalna, która w pierwszym etapie działalności będzie zajmowała się dostarczaniem wody i obsługą sieci kanalizacyjnej.

Z naszym gościem rozmawialiśmy również o tym, że gmina Zakrzew wciąż się rozwija. W tym roku wydanych zostało ponad 230 decyzji ustalających warunki zabudowy. 60% wniosków dotyczyło mieszkańców Radomia. Dlatego też gmina chce wybudować kolejną nitkę gazociągu z Milejowic do Zakrzewa.

Wójt Leszek Margas zastanawia się również na budową stacji uzdatniania wody. - Jesteśmy uzależnieni od dostaw wody z Radomia. To będzie przedmiotem dyskusji z radnymi na temat próbnych odwiertów w celu wybudowania stacji uzdatniania wody - powiedział Leszek Margas, z którym rozmawiał Radosław Mizera: