Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

Kozienice

Królewskie Źródła zamknięte dla turystów

czwartek, 26 marca 2020 11:52 / Autor: Kamil Zapora
fot. Paweł Wójcik
Kamil Zapora

Z uwagi na panujący stan zagrożenia epidemicznego Nadleśnictwo Kozienice podjęło decyzję o zamknięciu ścieżki dydaktycznej Królewskie Źródła. Zakaz będzie obowiązywał do odwołania.

Radom szczepienia

Królewskie Źródła to miejsce szczególnie chętnie odwiedzane przez leśnych turystów. - W trosce o zdrowie i realizację przepisów w tym zakresie, zamykamy ten obiekt do odwołania – wyjaśnia Tomasz Sot, nadleśniczy Nadleśnictwa Kozienice. - Nie możemy ryzykować nadmiernym koncentrowaniem się ludzi w tym obiekcie i prosimy wszystkich o zrozumienie – dodaje. Nadleśniczy podkreśla jednocześnie, że inne obszary Puszczy Kozienickiej są również atrakcyjne i można spędzić tam przyjemnie czas na łonie natury.

W poniedziałek ruch w Królewskich Źródłach został wstępnie ograniczony. Nadleśniczy powiedział, że spełniło to swoją rolę, lecz w obliczu dynamicznego rozwoju sytuacji epidemiologicznej należało podjąć dalej idące środki ostrożności.

Jednocześnie zostaje zamknięta dla ruchu pojazdów mechanicznych droga prowadząca od drogi wojewódzkiej 737 do obiektu „Królewskie Źródła”.