Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

Opoczno

W sobotę zbiórka na respirator dla szpitala w Opocznie

piątek, 27 marca 2020 16:55 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

W sobotę będzie prowadzona zbiórka na zakup respiratora dla szpitala w Opocznie. O zbiórce, ale także gorących posiłkach dla służb walczących z koronawirusem i teleporadach mówimy w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

Powiat Opoczyński wspiera tych, którzy walczą z koronawirusem. Organizujemy dla nich ciepłe posiłki, wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

W akcję zaangażowały się powiatowe jednostki, ale także prywatni przedsiębiorcy. Liczymy, że także inni wesprą naszą inicjatywę, mówi Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

 

W sobotę prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na zakup respiratora dla opoczyńskiego szpitala. Do wzięcia udziału w akcji Zanurzeni w Miłości zachęca starosta Marcin Baranowski.

Zanurzeni w Miłości to akcja ogólnopolska. Dzięki niej udało się zakupić respiratory m.in. dla szpitali w Koszalinie, Szczecinie czy Wałbrzychu. W sobotę pieniądze zbierane będą dla Opoczna. Tę akcję wspólnie z Fundacją SMS z Nieba organizuje Caritas Diecezji Radomskiej. Szczegóły dotyczące zbiórki będą dostępne na stronie: https://zanurzeniwmilosci.pl/

Do wzięcia udziału w opoczyńskiej zbiórce zachęcają znane osoby związane z Opocznem, wśród nich m.in. Stanisław Tępiński, Wanda Panfil, Adam Kszczot czy Nowator.

 

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Opocznie uruchomiło infolinię. Można dzięki niej uzyskać terapeutyczne wsparcie, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Wsparcie można uzyskać dzwoniąc pod nr telefonu 786 042 268 lub 786 042 269 w godzinach 16-22. Pomoc skierowana jest przede wszystkim do osób będących w kryzysie wywołanym np. długim przebywaniem w kwarantannie

Jak dodaje wicestarosta, na wsparcie terapeutyczne mogą liczyć także rodzice i nauczyciele.

Numer telefonu 786 048 738 dla rodziców i nauczycieli udostępniła Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Opocznie. Można się z nią kontaktować w godzinach pracy instytucji, czyli do godziny 15.

 

Powiat Opoczyński zwraca się z apelem do studentów V i VI roku medycyny, farmacji, stomatologii oraz ratownictwa medycznego. Szukamy takich osób, by telefonicznie mogły się one dzielić z mieszkańcami powiatu swoją medyczną wiedzą, wyjaśnia Maria Barbara Chomicz, wicestarosta opoczyński.

Numer kontaktowy dla studentów zainteresowanych pomocą to 887 670 650.

 

O stosowanie się do obowiązujących zaleceń związanych z zagrożeniem wywołanym koronawirusem apeluje do mieszkańców powiatu opoczyńskiego Marianna Rożej, dyrektor sanepidu w Opocznie.

A. Kosztowniak pod info