Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Barbara, dziewica i męczennica
Dziś jest: Poniedziałek, 04 grudnia 2023

Opoczno

Opocznianie nie zawiedli

niedziela, 29 marca 2020 09:28 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Sukcesem zakończyła się zbiórka pieniędzy na respirator dla szpitala w Opocznie. – Dziękuję wszystkim za wsparcie – mówi starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Zbiórka na respirator dla Opoczna prowadzona była przez całą sobotę. Zorganizowana została przez Fundację SMS z Nieba wspólnie z Caritas Diecezji Radomskiej. Fundacja podobne zbiórki prowadziła już w innych miejscach Polski. Dzięki akcji udało się zakupić respiratory m.in. dla szpitali w Koszalinie, Szczecinie czy Wałbrzychu. W sobotę pieniądze na sprzęt ratujący życie zbierane były dla Opoczna. – Udało się! Bardzo się z tego cieszę. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli tę akcję – mówi starosta opoczyński Marcin Baranowski.

Starosta dziękuje wszystkim osobom, które wsparły akcję. – Dziękuję tym, którzy wpłacili pieniądzę na zbiórkę, ale także tym, którzy zachęcali do wpłat – mówi. W internecie udostępniony został film, na którym związane z Opocznem osoby namawiały do wzięcia udziału w akcji. Do wpłat na zakup respiratora zachęcali: Stanisław Tępiński, Adam Kszczot, Wanda Panfil, ks. Krzysztof Kaszuba, Nowator i Wojciech Baranovski. – Wszystkim za wsparcie akcji serdecznie dziekuję – dodaje starosta.

W Opocznie już udało się uzbierać pieniądze na respirator. Akcja jednak się nie kończy. Dzisiaj zbierane są pieniądze na zakup respiratora dla szpitala w Radomiu. Akcję można wesprzeć wchodząc na stronę: https://zanurzeniwmilosci.pl/.

A. Kosztowniak pod info