Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
LUDZKIM GŁOSEM
Patrycja Michońska
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

Kozienice

Pracownicy szpitala w Kozienicach objęci kwarantanną

środa, 15 kwietnia 2020 15:16 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Szereg pracowników szpitala w Kozienicach przebywa w tej chwili na kwarantannie. W piątek mają zostać przebadani na obecność koronawirusa.

W ubiegłym tygodniu podjęto decyzję o przeprowadzeniu wśród pracowników testów w kierunku zakażenia COVID-19. Wysłano ponad 150 próbek do Laboratorium Analiz Lekarskich ALAB w Warszawie. Dały one, aż 31 wyników pozytywnych. Laboratorium ALAB po telefonicznej interwencji dyrekcji, przysłało informację o tym, że nastąpił błąd systemowy w laboratorium, po czym przekazano 18 wyników po korekcie, które okazały się ujemne.

Od osób, u których w pierwszej wersji wynik w kierunku zakażenia COVID-19 był dodatni pobrano ponownie wymazy i wysłano do badania do innych laboratoriów. Spośród badań wykonanych przez ALAB tylko jeden wynik pozytywny został potwierdzony przez inne laboratorium. W związku z powyższym SANEPID w Kozienicach i innych powiatach, w których mieszkają pracownicy kozienickiego szpitala podjął decyzję o objęciu tygodniową kwarantanną szeregu osób z placówki w Kozienicach, pomimo wyników ujemnych potwierdzonych w innych laboratoriach niż ALAB. Postępowanie takie jest zgodne z obowiązującymi procedurami.

Od piątku 17 kwietnia u wszystkich osób objętych kwarantanną ponownie zostaną przeprowadzone badania w kierunku COVID-19. Jeśli wyniki te będą negatywne, pracownicy decyzją SANEPIDu mogą zostać przywróceni do pracy, a oddziały szpitalne wznowią funkcjonowanie. Obecnie pacjenci przyjmowani i leczeni są w Oddziale Pediatrii i Oddziale Zakaźnym.

Zapraszamy do nas: