Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Gerard, biskup i męczennik
Dziś jest: 24 września 2020

REGION

Ostatnie wirtualne konsultacje przed maturą. W poniedziałek egzamin w realu

piątek, 05 czerwca 2020 09:27 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (jagritparajuli99)
Weronika Chochoł

Większe zainteresowanie konsultacjami online - niewielu maturzystów korzysta z możliwości spotkań w szkole z nauczycielami. Nie wszyscy jednak potrafią uczyć się online i korzystają z furtki danej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Uczniowie musieli zmienić swoje przyzwyczajenia, a ostatnie przygotowania do matury przeniosły się do sieci. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaproponowało maturzystom konsultacje. Ci korzystają - w większości online.

Tak jest na przykład w I Liceum Ogólnokształcącym w Kozienicach. Zdaniem Ewy Malec - dyrektora kozienickiego LO, to nie lenistwo, ale obawa przed ewentualnym zakażeniem:

Podobnie jest w Zespole Szkół Technicznych w Radomiu. Jednak jak mówi dyrektor ZST - Bernadeta Kudas - uczniowie odzwyczaili się już od edukacji  "w realu":

 

Matematyka online się nie liczy - z tego założenia wychodzą uczniowie zespołu szkół im. Ludwika Skowyry w Przysusze, którzy wolą kontakt z nauczycielem i tablicą - mówi dyrektor szkoły Małgorzata Bednarska: 

 

Od poniedziałku decyzją MEN z konsultacji mogą korzystac nie tylko maturzyści, ale wszyscy uczniowie: 

Matury rozpoczną się w najbliższy poniedziałek, 8 czerwca. Abiturienci przystąpią do egzaminów pisemnych. W tym roku nie będzie obowiązkowych egzaminów ustnych. Będą je zdawać tylko ci uczniowie, którzy w planach mają studia zagraniczne i w postępowaniu rekrutacyjnym wymagany jest wynik z egzaminu ustnego.

Z informacji Centralnej Komisji Egzaminacyjnej wynika, że język angielski, geografia, matematyka, język polski i biologia to najczęściej wybierane przez maturzystów przedmioty zdawane pisemnie na poziomie rozszerzonym.